Kolaps na České železnici

Téměř od rána trápí Českou železnici jedna komplikace za druhou.

Reklamy

Ráno se začalo rozsáhlou poruchou u Kolína, následovanou poruchou lokomotivy na vlaku RailJet RJ71. Odpoledne díky srážce vlaku kousek od Brna na prvním koridoru stály vlaky z Brna do Břeclavi a jezdili odklonem přes Přerov a Olomouc. Aktuálně díky poruše zabezpečovacího zařízení na trati 010 Kolín – Česká Třebová, mezi stanicemi Brandýs nad Orlicí – Ústí nad Orlicí stojí koridor Praha – Ostrava. Naprostá většina mezinárodních vlaků a rychlíků má zpoždění v řádu 90 a více minut. Většina vlaků, které měli být už v Praze stojí okolo České Třebové a má zpoždění od 95 minut po 199 minut, aktuálně v 19:55.

Podle předběžných informací ze strany ČD, by mohlo dojít k částečnému obnovení provozu v úseku Brandýs nad Orlicí – Ústí nad Orlicí okolo 20 hodiny a pomalému rozjetí extrémně zpožděných vlaků.

Za pomyslnou třešničku na dortu lze označit spoje přes Brno do Prahy či na Slovensko a Rakousko, které jedou se zpožděním okolo 2 hodin a vše v důsledku ranního kolapsu dopravy, následovaného nehodou na trati u Brna. Absolutním rekordmanem dnes je EC 173 s 3 hodinami zpoždění, který míří až do Budapešti. Aktuální polohu vlaků můžete sledovat na webu Správy železnic grapp.spravazeleznic.cz. Navíc další bombonek čeká na cestující z Brna na Ostravu. V úseku Nezamyslice – Ivanovice na Hané pro technickou závadu na trakčním vedení je zastavený provoz. Regiojet, který jezdí na této trati, tak má přímo v úseku jeden vlak a další stojí v Přerově a Nezamyslicích. Pro cestující by měli dojet náhradní autobusy. Předpokládané obnovení provozu je až po 21 hodině.

Admin
Author: Admin