Společnosti Alstom a Arcada modernizují 66 km rumunské železniční trati Cluj-Oradea

redakce

Alstom získal v Rumunsku dvě nové zakázky na signalizaci a elektrifikaci v rámci modernizačních prací na prvních dvou dílčích úsecích trati Cluj Napoca-Oradea. Tyto dvě smlouvy podepsalo konsorcium Asocierea RailWorks, skládající se z Alstomu a rumunské stavební společnosti Arcada, s CFR SA, rumunským státním provozovatelem železniční infrastruktury. Alstom poskytne nejmodernější digitální řízení vlaků (ERMTS2), řešení řízení dopravy a elektrifikační infrastrukturu a Arcada provede veškeré stavební práce. Doba realizace každé smlouvy je 42 měsíců.

„Tyto nové smlouvy upevňují vedoucí pozici společnosti Alstom na rumunském železničním trhu, a to jak v oblasti digitálního řízení vlaků, tak elektrifikace. V posledních letech se Bukurešť stala strategickým centrem pro signalizační expertizy Alstomu, které zaměstnává více než 200 vysoce kvalifikovaných inženýrů, jejichž odbornost slouží místním i mezinárodním projektům,“ říká Gabriel Stanciu, výkonný ředitel Alstomu pro Rumunsko, Bulharsko a Moldavskou republiku. 

Po dokončení modernizace bude řízená trať v délce 166km z Kluže.  Modernizace zvýší rychlost osobních vlaků na 160km/hod. a nákladní na 120km/hod. Celá investice je financována Rumunským programem plánu obnovy a odolnosti (PNRR).

Foto Alstom

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Next Post

Havárie hlavního počítače zavřela letiště v Manile

Selhání hlavního řídícího počítače letiště v Manile uzavřela letiště časně ráno. Díky tomu dochází ke zrušení stovek letů na letiště a nebo jejich vracení zpátky, případně přesměrování některých letů na blízká letiště. Některé lety se dají očekávat i zítra zrušené, nebo odkloněné mimo Manilu. Podle vedení letiště došlo k výpadku […]