© Unsplash

Od 30. října platí ve Vídni zimní letový řád. Vedle tradičních exotických destinací jako je Cancún, Mauricius nebo Maledivy se vídeňští pasažéři mohou těšit i na zbrusu nové letecké spoje do Saúdské Arábie operováné společností Wizz Air. S tou se cestující podívají od prosince nově i na Madeiru. Celkem osm nových destinací představil i irský Ryanair, který svou nabídku rozšířil na 70 destinací. Vedle nových destinací došlo i k posílení stávajících linek. Emirates tak své cestující dopraví do Dubaje až 14krát do týdne. Po pandemické pauze se do Vídně vrátily ale i dálkové lety, např. China Airlines, které od 31. října obnoví své lety do Tchaj-peje.

Reklamy

Ať už se pasažéři vídeňského Schwechatu budou chtít vydat za sluncem nebo si prodloužit víkend v evropské destinaci, mají tuto zimu z čeho vybírat. Podle nového zimního leteckého řádu si pasažéři rakouské aerolinky Austrian Airlines mohou vybrat hned z 80 destinací. Ta v zimě tradičně lítá do Cancúnu, na Mauricius nebo na Maledivy. Komu se ovšem nechce tak daleko a dává přednost spíš zimnímu počasí, toho potěší nový spoj do norského Tromsø. Rakouský dopravce navíc oznámil plánovaný nákup dvou letounů do jara 2023, který rozšíří flotilu letadel na celkem 65. Atraktivní lety do Chicaga, New Yorku, Washingtonu, Montrealu, Bangkoku a Šanghaje jsou cestujícím k dispozici celoročně.

Nové destinace představil i irský Ryanair, který z Vídně provozuje každý týden 600 letů. Mezi osm nových destinací patří Brémy, Kodaň, Janov, Helsinky, Manchester, Benátky, rumunské Sibiu a bosenská Tuzla. Celkem tedy z Vídně lítá do 70 destinací.

Zajímavé lety nabízí nově i Wizz Air, který z Vídně lítá do 40 destinací v 25 zemích. Mezi novinky patří letecké spoje do Dammánu v Saúdské Arábii. Tam bude od prosince lítat i do Rijádu a Džidy. Rovněž od prosince se pasažéři Wizz Airu podívají i na Madeiru. K navýšení spojů pak došlo na letech do Londýna Gatwicku, Barcelony, Abu Dhábí, Dubaje, Tenerife nebo Šarm aš-Šajchu.

Po pandemické přestávce se do Vídně vrací i dálkové lety. Např. China Airlines, které od 31. října obnovují své lety do Tchaj-peje. Od listopadu do Tchaj-peje poletí jednou denně i EVA Air, přičemž čtyři lety povedou přes Bangkok. Cestující, kteří mají namířeno do Pekingu, zas potěší obnovený let od Air China. Své spoje posilují i Ethiopian Airlines, které svým cestujícím nabídnou pětkrát do týdne let do Addis Abeby,  a také Air Canada, která bude létat do Toronta čtyřikrát týdně. O nouzi pak nebudou mít cestující do Dubaje, kteří mohou díky Emirates do cílové destinace letět až 14krát do týdne.

EurocommPR, Foto © Unsplash

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading