Jakub Kolar, Cargo Manager Czech Republic, Emirates SkyCargo. Foto Emirates SkyCargo

Jakub Kolar, Cargo Manager Czech Republic, Emirates SkyCargo. Foto Emirates SkyCargo

Společnost Emirates SkyCargo přepravila za pomoci svých partnerů během finančního roku 2023-24 z a do České republiky celkem 10 800 tun zboží. Společnost plánuje zdvojnásobení své kapacity a přidání více než 20 nových destinací.

Reklamy

Objem vývozu z České republiky prostřednictvím Emirates SkyCargo dosáhl v uplynulém finančním roce 4 700 tun, dovoz dokonce 6 100 tun zboží z celého světa. České zboží směřovalo skrze hub Emirates v SAE zejména na hlavní asijské trhy, jako jsou Indie a Čína, ale také například do Jihoafrické republiky.

Prostřednictvím Emirates SkyCargo české podniky vyvážely zejména strojírenské výrobky a součástky, elektronické zboží a farmaceutické produkty, naopak hlavním dovozním artiklem bylo zboží podléhající rychlé zkáze, jako je čerstvé ovoce a zelenina.

Emirates SkyCargo si pro další etapu stanovila ambiciózní plány na zdvojnásobení stávající kapacity a přidání více než 20 nových destinací do své rozsáhlé globální sítě, čímž poskytne svým zákazníkům po celém světě včetně České republiky větší flexibilitu i možnosti přepravy.

foto Emirates SkyCargo

„Závazek Emirates SkyCargo vůči České republice je již 14 let neměnný. Výrazně jsme rozšířili naše aktivity, usnadnili globální obchod a podpořili české podniky a místní ekonomiku díky mnoha příležitostem. Sami bychom to však nezvládli, a proto jsme hrdí na to, že můžeme ocenit naše klíčové zástupce a partnery, kteří se na našem úspěchu podíleli. Těšíme se na další roky spolupráce, kdy společně dosáhneme nových milníků,” řekl Jakub Kolář, Cargo Manager, Emirates SkyCargo ČR u příležitosti slavnostního vyhlášení 10 nejlepších agentů z České republiky, kterého se zúčastnili zástupci společnosti Emirates pro Českou republiku a rovněž Julian Sanchez, regionální manažer pro obchod Emirates SkyCargo pro Evropu.

Spojením českých podniků s více než 140 destinacemi na šesti kontinentech prostřednictvím mezipřistání v Dubaji slouží společnost Emirates SkyCargo jako brána pro globální obchod. Denní spojení na lince Praha-Dubaj, které v současnosti zajišťuje letoun Boeing 777-300ER, mezitím po téměř čtrnácti letech provozu nedávno přepravilo třímiliontého cestujícího.

Emirates SkyCargo působí v Praze od roku 2010, tedy od stejného roku, kdy byla otevřena osobní linka Emirates spojující Prahu a Dubaj.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading