V Americkém Colorádu v těchto dnech Amtrak testuje jednu z prvních dodaných jednotek Acela výrobce Alstom. Nové vlakové soupravy Amtrak Acela budou elegantní , s nižší spotřebou energie a atraktivnějším interiérem. 

Nové vlaky z projektu Acela 21 za 2,1 miliardy dolarů by měly být zprovozněny do roku 2021, ale nová zpráva generálního inspektora železnice zjistila, že jim hrozí „značné riziko“ zpoždění. Tato zpoždění by mohla mít na zbytek Amtraku vlnový efekt, který by ovlivnil jeho nejrušnější trasu a způsobil její přerušení provozu. Nakonec se daří uvést do testování první soupravu s téměř 9 měsíčním zpožděním. Další soupravy budou dodány se zpožděním, které bude mít vliv pro provoz s cestujícími a jejich schválení, které přináší vrásky Amtraku. 

Půjčka byla největší, jakou kdy ministerstvo dopravy poskytlo, a je určena na nákup nových vlaků, modernizaci tratí a vylepšení nástupišť v koridoru na severovýchodě. Amtrak a Biden oznámili půjčku ve stanici Wilmington v Delaware pojmenované pro Bidena, který byl v Senátu častým cestujícím Amtraku.  „Bez železnice nemůžete tuto zemi přimět, aby fungovala … Jedná se o opravdu, opravdu zdravou investici,“ řekl Biden. Bez železnice nemůže fungovat žádná zdravá ekonomika, natož my, pokud chceme snížit skleníkové dopady z cestování a zvláště létání i na krátké vzdálenosti. Je doslovně nutností, aby se další tratě stali více atraktivní pro cestující a ti přesedali z letadel a aut do vlaků, uvedl Biden.

foto: Amtrak

Admin
Author: Admin

By Admin