Azul představila novou E195-E2 “Ararinha Azul”

Azul oficiálně představil jeden ze svých nových E195-E2 ve speciálních barvách, konkrétněji v nádherném tropickém barevném schématu. Největší letadlo v rodině E2, které navrhl grafický umělec São Paulo Luiz Pardal, má na každé straně trupu o délce 41,5 metru namalované tři modré macaws (macaw spixa).

Reklamy

Letadlo bylo pojmenováno „Ararinha Azul“ (Ara modra). Je třeba dodat, že místní pták byl považován za vyhynulého více než 20 let, ale nedávno bylo objeveno několik z nich žijících v zajetí.

Lak se skládá z 58 barev laku, z nichž 28 je speciálně smícháno tak, aby odráželo živý vzhled brazilské tropické krajiny. Práce trvaly 10 dní a byly provedeny v závodě Embraer v São José dos Campos. I když se E2 může jevit jako ručně malovaná, proces zahrnoval maskování roviny a následné nanesení 150 kg barvy pomocí automatických robotů.
Azul pověřil brazilskou společnost zabývající se barvami AzkoNobel a Tintas Coral. I přes složitost barev je celková hmotnost barvy použité v tomto projektu přibližně stejná jako u běžnějších barev. Barva je extrémně odolná a je navržena tak, aby odolala silám, které obvykle způsobují praskání – déšť, cestovní rychlost, změny tlaku vzduchu a vzlety a přistání.
Fotografie Dionisio Avi
Admin
Author: Admin