• 07/07/2022 06:16

Nová nízkonákladová společnost z Aljašky?

Stránka navštívena: 2637
0 0
Doba čtení příspěvku:2 Minut, 50 Sekund

Smělé až velice odvážné plány z Aljašky přichází z rodného města zakladatele společnosti Northern Pacific Airways. Pokud platí, že se chce cestovat co nejkratší dobu a extra mezi Amerikou a Ásii, pak je třeba brát vážně či s úsměvem velice odvážné plány, aby jste strávili 1-2 dny a poznali krásu Aljašky.

Northern Pacific Airways je nová nízkonákladová letecká společnost, která se snaží spojit USA a Asii přes Aljašku. Asijské destinace, jako je Tokio a Soul, jsou naplánovány na začátek léta 2022, které chce létat s Boeing 757. Je to také základ flotily v jiné podobnosti s Islandairem, přičemž 12 letadel očekává, že se k flotile připojí v roce 2023.

Společnost Northern Pacific Airways spouští v neděli nízkonákladový obchodní model zaměřený na propojení Severní Ameriky a Asie přes Anchorage. Je to osvědčená strategie, kterou propagují geograficky zvýhodněné letecké společnosti, jako jsou Copa Airlines a Icelandair.

Rob McKinney, generální ředitel společnosti Northern Pacific a sesterské letecké společnosti Ravn Aljaška, si myslí, že společnost Northern Pacific může využít strategické umístění Aljašky ke spojení destinací Asie a Ameriky a že hlavní roli má letecká společnost z jeho rodného města.

„Aljaška je jedinečné místo, které představuje všechny druhy výzev a lidé, kteří s ním nejsou obeznámeni, si myslím, že jsou zastrašováni jedinečnými výzvami Aljašky,“ řekl McKinney. „Jsme odsud, tady působíme. Toto je náš domov.“

McKinney, která využívá sesterskou leteckou společnost Ravn Aljaška, očekává, že nabídne balíkové nabídky, kde mohou cestovatelé vyrazit letem, aby je zavedli hlouběji do 49 státu USA. „Cílem je povzbudit lidi, aby zde strávili den nebo dva a lovili lososy, nebo se vydali na sáňkování na ledovci, nebo prostě na všechny druhy věcí, které můžete dělat jen tady na Aljašce,“ řekl McKinney. Sám si přitom nepřipouští, že by toto mohlo mít vliv na lovnou turistiku, nebo ničení stále více vzácnější přírody, jak sám řekl. Ani toto by nemohlo mít vliv na případnou změnu klimatu, co chci, aby se stalo a bylo mé rodné město pojmem a vstupní bránou do USA, jako jsou jiná města.

Aljašskému mezinárodnímu letišti Ted Stevens Anchorage nejsou mezipřistání cizí, protože byla klíčovým spojovacím bodem leteckých společností létajících mezi Asií a Evropou a zároveň se vyhýbala vzdušnému prostoru Sovětského svazu. Nyní je Anchorage doménou nákladních dopravců využívajících letiště jako tranzitní bod pro nákladní lety mezi Asií a Severní Amerikou.

Ztráta mezinárodních dopravců zanechala mezinárodní terminál letiště s malým počtem návštěvníků, což z něj činí ideální nový domov severního Pacifiku doplněný o nadcházející rekonstrukci letecké společnosti inspirovanou Aljaškou. „Chceme to udělat tak, aby se lidé cítili jako na Aljašce, i když nikdy neopustí terminál,“ řekl McKinney.

Trasy z Floridy do Jižní Koreje

Tokio, Japonsko a Soul v Jižní Koreji jsou na vrcholu seznamu přání McKinneyho, zatímco Los Angeles, San Francisco, New York, Las Vegas a Orlando jsou brány jako brány USA. Severní Amerika s Asii, jaké bude mít trasy, nebo ceny letenek, vzhledem k jeho přípravám a potřebám sehnat letadla a vyjednat jich co nejvíce, aby zároveň nákladní dopravci nebyli rychlejší a odstavená letadla nevyužili dřív a nepřestavěli je na nákladní letadla. Určitě, ale chceme, aby byli ceny letenek co nejnižší a byli jsme proti velkým a zaběhnutým společnostem mnohem žádanější.

McKinney stále třídí přesné podrobnosti o tom, jak bude letecká společnost fungovat, ale očekává, že půjde spíše o nízkonákladového dopravce než o ultralevného dopravce. „Je těžké přesně říci, jak bude obchodní model vypadat, ale právě teď se opravdu díváme na model Icelandair, protože byli úspěšní,“ řekl. 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %