» Domů » Letecká doprava » České Aerolinie zrušili objednávku nových 7 letadel od Airbusu

České Aerolinie zrušili objednávku nových 7 letadel od Airbusu

Česká letecká společnost nemůže zaplatit za nová letadla od Airbusu, které si objednala. Čtyři A220-300 a tři A321 XLR, tak byly v objednávkách zrušeny. 

V pátek ráno (6. srpna) zveřejnil Airbus údaje o objednávkách a dodávkách v červenci. Je patrné, že objednávky na čtyři A220-300 a tři A321 XLR od ČSA Czech Airlines zmizely z knih objednávek a nyní jsou evidovány jako zrušené.

České ČSA vstoupily do konkurzní ochrany se svou mateřskou společností Smartwings Group na podzim 2020Smartwings a ČSA mezitím obdržely vládou garantovanou půjčku. ČSA však nemohou platit za nová letadla od Airbusu.

Airbus klade požadavky na insolvenční správce

Podle zpráv ze začátku června podal výrobce letadel pohledávky u insolvenčního správce ČSA na 668 milionů eur v souvislosti s objednávkami A220 a A321 XLR. Polovina těchto nároků vstupuje v platnost, pouze když jsou objednávky oficiálně zrušeny. A nyní tomu tak je.

ČSA jsou 5 nejstarší aerolinkou na světě, která od vlády Jaroslava Tvrdíka se potácí ve velkých problémech, kam ji dovedl z více, než úspěšné a světové firmy na lokálního hráče na trhu se zaměřením výhradně na Rusko. Západní Evropa mu doslovně uletěla. Díky situaci okolo koronaviru a lajdáckému přístupu České vlády hnutí ANO 2021 s ČSSD a podporou komunistické strany se dostala do existenčních problémů, z kterých hledá cestu s pomoci soudu a rozsáhlé restrukturalizace. Díky tomu zůstávají až 2 letadla společnosti k vykrytí všech spojů.

Airbus v červenci získal pouze jednu malou objednávku od mexického Volarisu dostane dva A320 Neo. Výrobce byl ten měsíc schopen dodat 47 letadel 32 zákazníkům.

Admin
Author: Admin


Warning: Undefined variable $copyright in /www/doc/www.transportminutes.eu/www/wp-content/themes/localnews/footer.php on line 58
| Design & develop by AmpleThemes