Autor WestJet

Společnost WestJet odhalila výrazně zvýšenou přeshraniční konektivitu z mezinárodního letiště v Edmontonu s novou nepřetržitou linkou do Minneapolis, Minnesoty a Seattlu ve státě Washington jako součást letního plánu na rok 2023. Letní letový řád WestJet z Edmontonu navícoživí vnitrostátní spojení města od pobřeží k pobřeží, přičemž letecká společnost odhalí nové trasy z Edmontonu do Londýna, Monctonu, Charlottetownu a obnovení přímých letů do Ottawy, Montrealu a Nanaima Penticton.

Reklamy

Obnovený závazek společnosti WestJet vůči městu Edmonton povede k nárůstu služeb této letecké společnosti letos v létě o téměř 50 procent ve srovnání s rokem 2022. Dnešní oznámení navíc podporuje strategické ambice společnosti WestJet rozšířit svou přítomnost v celé západní Kanadě a dále posílit spojení Kanady z východu na západ.

„Od prvního dne provozu v únoru 1996, kdy jsme téměř přesně o 27 let později znovu potvrdili svůj závazek vůči městu a regionu, je Edmonton nedílnou součástí začátků WestJet a naší budoucnosti,“ řekl Alexis von Hoensbroech, generální ředitel WestJet Group. „Vzhledem k tomu, že WestJet i nadále vlastní naši pozici nesporného domácího leteckého dopravce v západní Kanadě, jsem vděčný, že oslavujeme naše obnovené zaměření na Edmonton spolu s našimi váženými partnery, když podnikáme kroky k oživení možností obousměrného cestovního ruchu ve městě a posílení jeho dostupnost pro obchodní cestující i turisty.”

Na oslavu svých nových investic se sídlem v Edmontonu, které představují největší rozšíření sítě WestJet obsluhující Edmonton v historii, se k letecké společnosti ve spolupráci s mezinárodním letištěm Edmonton připojili vážení partneři z celého regionu na speciální akci konané v srdci pulzujícího centra města ICE District.

“Letecká doprava je zásadní pro naši regionální ekonomiku. Přímé trasy do strategických obchodních míst činí náš region globálně konkurenceschopnějším. Přitahují investice a lidský kapitál a propojují naše místní společnosti s globálním trhem. Polovina veškerého nákladu se pohybuje v útrobách cestujících.” letadla – nárůst přímých letů a nové spojení do Minneapolis je velkou vzpruhou pro naše místní podniky. Těšíme se na pozitivní dopad, který budou mít tyto lety na náš region“ uvedl Malcom Bruce, Edmonton Global, generální ředitel.

“Tato nová spojení slouží jako důležitý nástroj pro další umístění Edmontonu jako mezinárodního uzlu pro obchod a cestování v západní Kanadě . Nové trasy do USA dále otevřou možnosti ekonomické expanze pro podniky v regionu Edmonton a zároveň přivedou návštěvníky k prozkoumání.” Vše, co náš region velkého hlavního města může nabídnout. Děkujeme týmům na mezinárodním letišti v Edmontonu a WestJet za to, že dnešní oznámení bylo možné“ sdělil Randy Boissonnault, ministr cestovního ruchu a náměstek ministra financí a člen parlamentu za Edmonton Center.

“S těmito novými letovými závazky od WestJet vypadá budoucnost cestovního ruchu ještě jasněji. Vidět více návštěvníků, kteří si užívají vše, co Alberta může nabídnout, je něco, z čeho je naše vláda nadšená. Naše festivaly, parky a hory jsou na špičkové úrovni a my se díváme vpřed, abychom je mohli sdílet se světem” sdělil Todd Loewen, ministerstvo lesnictví, parků a cestovního ruchu.

“S nedávným oznámením, že WestJet zvyšuje své služby jak do Spojených států, tak od pobřeží k pobřeží v Kanadě, jsem potěšen pozitivními výsledky pro region Edmonton, které budou jistě následovat. Jak populace Edmontonu stále roste, touha Edmontonců cestovat a cítit se ve spojení také dělá město větším a úspěšnějším. Je to velmi vítaná investice, která podnítí hospodářský růst a živost v regionu Edmonton, a těším se na své další přeshraniční a vnitrostátní lety s WestJet z mezinárodního letiště v Edmontonu“ uvedl starosta Edmontonu, Amarjeet Sohi.

„Jménem okresu Leduc bych rád poblahopřál společnosti WestJet k jejímu vzrušujícímu rozšiřování sítě. Úspěch letiště přímo souvisí s úspěchem regionu a přímějšími lety, které má EIA – zejména do klíčových spojovacích uzlů v USA – tím snazší bude spojení s podniky v globálním měřítku, což zase povede k rozvoji podnikání a diverzifikaci“ uvedl Starosta okresu Leduc, Tanni Doblanko.

“WestJet pokračuje v investicích v našem regionu vytvářením důležitých nepřetržitých tras do kritických destinací, které podporují rozvoj podnikání a pohánějí ekonomiku návštěvníků,” řekl Myron Keehn, prezident a generální ředitel mezinárodního letiště Edmonton (YEG). „Čím více letů máme na YEG, tím více příležitostí můžeme nabídnout Edmontonu, našemu regionu a severu Kanady, a jsme nadšeni, že můžeme na našem letišti přivítat ještě více letů WestJet a předvést region Edmonton jako atraktivní centrum pro technologie. udržitelnost, obchod a cestovní ruch.”

Završení rostoucího a prosperujícího leteckého centra Alberty

Letní letový řád společnosti WestJet sloužící Albertě staví na základní podpoře této provincie ze strany letecké společnosti, která umožní jejímu volnočasovému, nákladnímu a obchodnímu hospodářství prosperovat jako nikdy předtím. S pěti novými přírůstky a restartem čtyř destinací do sítě Edmontonu bude WestJet letos v létě obsluhovat 21 vnitrostátních a čtyři přeshraniční destinace z hlavního města Alberty.

Podrobnosti o nové letní nabídce WestJet z Edmontonu

Destinace

Datum zahájení

Frekvence hlavní sezóny

Čas odletu

Čas příletu

Minneapolis (MSP)  *Novinka

2. června

5x týdně

08:15

11:46

Seattle (SEA)  *Novinka

19. května

5x týdně

10:30

11:30

Charlottetown (YYG) * Novinka

14. června

1x týdně

10:25

17:58

Moncton (YQM) *Nové

29. června

2x týdně

10:25

17:57

Penticton (YYF) 1

1. července

2x týdně

11:00

11:27

Nanaimo (YCD)  1 *Celoroční

Celoročně

2x týdně

10:30

11:29

Londýn (YXU) *Novinka

19. května

2x týdně

10:25

15:52

Ottawa (YOW) 1

30. dubna

6x týdně

09:00

14:43

Montreal 1

30. června

2x týdně

01:00

07:03

1  Obnovení provozu naposledy provozovaného v roce 2021

 

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading