Blue Air Boeing 737 Max 8

Blue Air získala 62 milionů EUR a rozšíří svou síť tras z Turína a Bacau

Blue Air v nadcházejících měsících rozšíří svou síť mezinárodních a domácích spojení v Rumunsku a Itálii. Nízkorozpočtový dopravce z Bukurešti se rozhodl pokračovat v ofenzivě poté, co Evropská komise schválila vládní podpůrný balíček ve výši 62 milionů EUR.

Reklamy

Blue Air zahájí v září dvě nové trasy z Turína. Piedmontské hlavní město bude napojeno na Bari, provozované šestkrát týdně, a na Cagliari, jehož frekvence je stanovena čtyřikrát týdně.

Kromě letů do Apulie a Sardinie se rovněž zvýší frekvence letů z Turína do Alghera, Catanie, Lamezzie a Neapole. Hlavní město Piemontu je velmi důležitým střediskem pro letecké společnosti z Balkánu odkud stále více Ryanair nabízí další spojení.

Blue Air vsadí také na Bacau, odkud od října otevře sedm nových tras. Čtyřikrát týdně nízkonákladový dopravce bude létat do Bukurešti a třikrát do Cluj-Napoca. Kromě dvou domácích destinací bude možné dvakrát týdně cestovat do Athén v Řecku, na Larnace na Kypru, do Paříže, Mnichova a Kolína nad Rýnem .

Letiště Bacau je v současné době uzavřeno kvůli modernizaci a plánované lety byly přemístěny do Suceavy, vzdálené 170 km. Konec prací se odhaduje na konec září. Dříve společnost Wizz Air také oznámila expanzi z Bacau. Nízkorozpočtový dopravce z Maďarska z tohoto centra Rumunska bude létat do Bologny, Liverpoolu, Londýna, Milána, Říma a Turína.
Admin
Author: Admin