Swiss International Airlines

Užší spolupráce SBB a Swiss nabídne AirTrain mezi Zurichem a Curychem

Letecké společnosti SWISS posílily spolupráci se Švýcarskými spolkovými železnicemi (SBB) a nabídnuli další spojení na trase z Ženevy do Curychu.

Kvůli krizi způsobené virem COVID-19 omezená letecká nabídka v této trase přispěla k rozšíření nabídky SBB. „Letecká doprava“ bude nabízena mezi Ženevou a Curychem desetkrát denně, čímž doplní stávající letecká spojení. Trasy z Curychu do Basileje a do Lugana již fungují na podobném principu , s frekvencí čtrnácti vlaků denně.

Reklamy

Služba „Airtrain“ nabídne vybrané vlaky SBB mezi stanicí Ženeva Cornavin a letištěm v Curychu s čísly letů SWISS. Cesta těmito vlaky do centra SWISS v Curychu je zahrnuta v letence. Nová možnost se vztahuje také na všechny cestující SWISS, kteří odjíždějí z Ženevy Cointrin po železnici. 

Udržování úzké komunikace mezi západním Švýcarskem a uzlem Curych je pro nás nesmírně důležité. Rozšířením služeb Airtrain do Ženevy nabízíme našim cestujícím při plánování cesty se společností SWISS ještě větší výběr. Reagujeme také na rostoucí poptávku našich zákazníků tím, že jim nabízíme více možností pro leteckou a železniční dopravu – zdůraznil Thomas Kluehr, prezident společnosti SWISS . 

Platný lístek je vyžadován pro vlak „Airtrain“, ale také palubní vstupenku s čárovým kódem, také v mobilní verzi, a potvrzení letu na vybrané trase SWISS s čárovým kódem. U letenek bez čárového kódu je vyžadována také palubní vstupenka. Potvrzení letu bez čárového kódu nestačí. V tomto případě bude SBB účtovat poplatek dvanácti švýcarských franků. Vstupenka je platná jeden den před odjezdem a jeden den po příjezdu.

Podobná služba s názvem „AirRail“ je také v provozu v Německu. Spojení ze Stuttgartu, Kolína nad Rýnem nebo Düsseldorfu na letiště ve Frankfurtu nad Mohanem je možný vlakovým spojením ICE, které také nese číslo letu Lufthansa. Je možné, že takové řešení se objeví ještě častěji v blízké budoucnosti. Hlavně z ekonomických a ekologických důvodů.

Admin
Author: Admin