• Út. Srp 16th, 2022

ČSA už do Soulu létat nebudou. Nemají čím létat.

Dub 28, 2020 ,
ČSA Airbus A330-323
Stránka navštívena: 585
0 0
Doba čtení příspěvku:51 Sekund
ČSA Airbus A330-323
ČSA Airbus A330-323

České aerolinie definitivně ukončily svůj jediný pravidelný dálkový spoj. Jeden z nejstarších světových dopravců neobnoví linku do korejského Soulu, kterou koncem února kvůli koronaviru přerušil. Monopol na spojení tak získají korejské Korean Air, které dříve v ČSA vlastnily podíl. Zpráva přichází ve chvíli, kdy se hovoří o možné pomoci ze strany státu.

Informace o konci linky zevnitř společnosti potvrdila mluvčí aerolinek Vladimíra Dufková. „S ohledem na vývoj poptávky obnovení provozu v letošním roce nepředpokládáme,“ uvedla mluvčí. Vyplývá to také z rezervačního systému dopravce. Skrze něj je sice možné letenky do Soulu zakoupit, jedná se ale o spoje provozované Korean Air.

Hlavním důvodem je přitom propadlá technická motorů pronajatého stroje od Korean Air, kterou nikdo nechce uhradit, aby mohlo dále létat. Možné obnovení provozu na lince do Soulu ČSA plánuje, má to však velký háček. Pronájem jiných strojů, pravděpodobně Boeingu 787-8, který by nemusel létat jenom Soul, ale i jiné destinace v Asii, nebo Africe.

Happy
Happy
%
Sad
Sad
%
Excited
Excited
%
Sleepy
Sleepy
%
Angry
Angry
%
Surprise
Surprise
%

O autorovi

Podobné články k tématu  Emirates pokryje náklady léčby svých zákazníků po dobu cesty mimo domov