Začaly fungovat modré zóny. Prozatím bez dohledu

Od úterý opět funguje systém rezidentního parkování. Plyne to z pondělního rozhodnutí vlády, obnovení modrých zón začalo platit hned několik hodin po rozhodnutí politiků. Města nyní musí zprovoznit systém plateb za parkovací poplatky. Dokud se tak nestane, upustí od dohledu., alespoň tak to slibuje Brno.

Reklamy

Kromě rezidentních oblastí mohli brněnští i do města dojíždějící řidiči odstavit auto bez poplatku i na městských parkovištích. Naproti tomu parkovací domy zůstaly zpoplatněné i v době nouzového stavu.

Brňané sice tento měsíc vidí monitorovací vůz projíždět ulicemi, ten ale momentálně nekontroluje, zda mají řidiči parkovací oprávnění. Ulicemi jezdí kvůli kalibraci kamer a řídících dat.

Původně měli řidiči za modrými čárami parkovat zdarma až do konce nouzového stavu, tedy do konce dubna. „Vláda usnesení zrušuje s účinností od osmadvacátého dubna od půlnoci,” uvádí se v pondělním rozhodnutí vlády.

V boji proti šíření hrozby nákazy koronavirem mělo opatření lidem umožnit používat při cestách do práce v centru města auta, aby se tak vyhnuli cestování městskou hromadnou dopravou. Placené stání v modrých zónách a na městských parkovištích vláda zrušila v polovině března krizovým opatřením.

V Praze pak zvláště Praha 5 a 10 si stěžovali na množství aut, která využívala situace a parkovala ve větším v městské části. To se nelíbilo hlavně radním městských částí. Přitom situace je taková, že i před koronavirem nebylo kde zaparkovat a placení za možnost parkování vycházelo více, než draze i pro rezidenty. Ne vždy zaparkovali, kde potřebovali. Většina z nich musela parkovat i 2 km od místa bydliště.

Nyní se tak dělo stejně.  Současné zrušení opatření vlády, tak opět nahrává politikům, kteří neříkali pravdu a vědomě lhali, aby byli zvolení k moci a obyvatelé přicházeli o peníze za možnost parkování. Vyvstává tak opětovná otázka : “Vy platíte v obchodě za možnost, že si možná něco koupíte”?

Admin
Author: Admin