Regional Express Airlines

Ambiciózní REX si klade za cíl provozovat trasu Sydney – Melbourne

Společnost Regional Express Airlines (REX) hodlá posílit svou přítomnost v Austrálii zahájením přímého spojení mezi Sydney a Melbourne, uvádí zprávy „Simple Flying“. Letecká společnost plánuje získat 128 milionů dolarů na financování pronájmu deseti Boeing B737 nebo Airbus A320 za provozování této lukrativní trasy a její akvizici na úkor zhroucení Virgin Australia.

REX má ambice převzít roli druhého národního dopravce na subkontinentu. Qantas je na tomto trhu nesporným lídrem po mnoho let . Dopravce v současné době provozuje celostátní síť regionálních tras, které létají z hlavních měst, jako je Perth, Cairns, Townsville, Brisbane, Adelaide, Sydney a Melbourne, do mnohem menších center, zejména v hlubinách Austrálie, a na blízké ostrovy, včetně Tasmánie.

Reklamy
Virgin Australia
Virgin Australia

Společnost má centrálu v Mascotu v Novém Jižním Walesu a má flotilu 110 strojů, z nichž největší je Saab 340. Tento model pojme pouze 34 cestujících.

Většina letů dopravce je obvykle mezi lety bez mezipřistání. REX teoreticky provozuje spoje mezi Sydney, Melbourne a Adelaide, ale pouze přes jiná menší města. Nyní díky správným letadlům může zaplnit mezeru, kterou zanechala Virgin Australia a létat přímo mezi největšími městy země.

V současné době propojujeme regionální centra s menšími městy. Rádi bychom však uskutečnili naše domácí lety také v centrech, které kdysi létali Virgin Australia – John Sharp se v rozhovoru pro rádio „ABC“ neskrýval. Místopředseda dopravce později také zmínil společnost Sydney Morning Herald, že investiční banky mají větší zájem o financování tohoto projektu, než pujčovat vážně zadlužené Virgin Australia několik miliard dolarů.
REX s tak silnou podporou by mohla rychle zdvojnásobit svou hodnotu. To by mohl být fantastický start pro budoucí aktivity kolem dopravce, který učiní konečné rozhodnutí ohledně pronájmu deseti větších letadel v průběhu příštích tří týdnů.
Admin
Author: Admin