» Domů » Městská doprava » Autobus v Hamburku projel skleněnou budovou nádraží. Zůstal viset nad eskalátory

Autobus v Hamburku projel skleněnou budovou nádraží. Zůstal viset nad eskalátory

nehoda Hamburg

Vážná nehoda se stala v Bergedorfu u Hamburku. Řidička autobusu (59 let) zde při manipulační jízdě na autobusovém nádraží ztratila kontrolu na vozem a proletěl prosklenou stěnou do budovy železniční stanice. Naštěstí došlo pouze k lehkým zraněním řidičky a jednoho kolemjdoucího. Autobus přitom jezdí na místní lince Bergedorf – autobusové nádraží v Geesthachtu, vyjelo ve středu brzo odpoledne na svou první cestu, uvedla Anja Gierckeová, mluvčí dopravního podniku Hamburk.

Autobus vjížděl ke stanovišti, kde čekali cestující, když náhle prudce vjel doprava, přejel přes obrubník, prorazil skleněnou přední část stanice, až nakonec uvíznul na eskalátoru, který propojuje dvě úrovně stanice. „Musí se prošetřit, zda byla příčinou nehody technická závada, nebo je za nehodou jiná příčina,” řekla Gierckeová.

Nehoda si naštěstí nevyžádala žádné oběti. Zranila se řidička autobusu a jeden kolemjdoucí. „Byla převezena do nemocnice s lehkými zraněními. Utrpěla v podstatě jen modřiny a oděrky.  Daří se jí dobře,“ uvedla mluvčí. Kolemjdoucího zranily letící úlomky skla. Cestující v autobuse vyvázli bez zranění.

FOTO: Rene Schröder

Admin
Author: Admin


Warning: Undefined variable $copyright in /www/doc/www.transportminutes.eu/www/wp-content/themes/localnews/footer.php on line 58
| Design & develop by AmpleThemes