24/07/2021

Autobus v Hamburku projel skleněnou budovou nádraží. Zůstal viset nad eskalátory

Stránka navštívena: 283
0 0
1 min read
nehoda Hamburg
Stránka navštívena: 284
0 0
Doba čtení příspěvku:48 Sekund

Vážná nehoda se stala v Bergedorfu u Hamburku. Řidička autobusu (59 let) zde při manipulační jízdě na autobusovém nádraží ztratila kontrolu na vozem a proletěl prosklenou stěnou do budovy železniční stanice. Naštěstí došlo pouze k lehkým zraněním řidičky a jednoho kolemjdoucího. Autobus přitom jezdí na místní lince Bergedorf – autobusové nádraží v Geesthachtu, vyjelo ve středu brzo odpoledne na svou první cestu, uvedla Anja Gierckeová, mluvčí dopravního podniku Hamburk.

Autobus vjížděl ke stanovišti, kde čekali cestující, když náhle prudce vjel doprava, přejel přes obrubník, prorazil skleněnou přední část stanice, až nakonec uvíznul na eskalátoru, který propojuje dvě úrovně stanice. „Musí se prošetřit, zda byla příčinou nehody technická závada, nebo je za nehodou jiná příčina,” řekla Gierckeová.

Nehoda si naštěstí nevyžádala žádné oběti. Zranila se řidička autobusu a jeden kolemjdoucí. „Byla převezena do nemocnice s lehkými zraněními. Utrpěla v podstatě jen modřiny a oděrky.  Daří se jí dobře,“ uvedla mluvčí. Kolemjdoucího zranily letící úlomky skla. Cestující v autobuse vyvázli bez zranění.

FOTO: Rene Schröder

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %