» Domů » Infrastruktura a města » NCC postaví školu a sportovní halu v Rovaniemi

NCC postaví školu a sportovní halu v Rovaniemi

NCC podepsalo smlouvu o partnerství s městem Rovaniemi ve Finsku o výstavbě nové školní budovy ve čtvrti Nivavaara. Součástí zadání je také výstavba nové sportovní haly a také úprava venkovního prostředí a přilehlých sportovišť. 

Letos na jaře se NCC a město Rovaniemi v rané fázi spojily s cílem naplánovat a vytvořit stavební dokumentaci pro rozšíření a renovaci stávající školy ve čtvrti Nivavaara. Strany nyní podepsaly smlouvy na první fázi projektu, která zahrnuje výstavbu nové školní budovy, nové sportovní haly a modernizaci školních dvorů a přilehlých sportovišť.

„NCC má velké zkušenosti se stavbou škol. Když se zapojíme v rané fázi, můžeme přidat cenné znalosti během procesu výstavby. Společně s městem Rovaniemi nyní budujeme zdravou, inovativní a bezpečnou školu s prvotřídním vzdělávacím prostředím,“ říká Catarina Molén Runnäs, vedoucí NCC Building Nordics.

Nová školní budova bude mít rozlohu 10 600 metrů čtverečních a budou v ní umístěny prostory pro různé typy provozů, jako je škola, sport, předškolní zařízení a vzdělávání dospělých. Areál budou využívat i sportovní kluby, spolky a další spolky. Nová budova byla pojmenována Napsu.

Druhá fáze projektu zahrnuje rekonstrukci stávající školy Nivavaara a smlouvy na toto zadání budou podepsány později.  Stavba byla zahájena; dokončení stavby se předpokládá v létě 2025 a zbývajících částí na podzim 2026. Hodnota kontraktu je přibližně 400 milionů SEK a objednávka bude zaregistrována v obchodní oblasti NCC Building Nordics ve třetím čtvrtletí roku 2023.

Fotograf: Arkkitehdit Rudanko Kankkunen

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém


Warning: Undefined variable $copyright in /www/doc/www.transportminutes.eu/www/wp-content/themes/localnews/footer.php on line 58
| Design & develop by AmpleThemes