Volvo Trucks zvyšuje objemy elektrických nákladních vozidel a zahajuje sériovou výrobu těžkých bateriových elektrických nákladních vozidel v továrně v Gentu v Belgii. To znamená, že elektrická nákladní vozidla Volvo se nyní vyrábí ve čtyřech továrnách – třech v Evropě a jedné v USA.

Reklamy

“Jsem nadšený! Továrna v Gentu je největší v naší síti, takže jde o velmi důležitý milník. Nyní může ještě více dopravních společností přejít s Volvem na elektrický pohon,“ říká Roger Alm, prezident Volvo Trucks.

V Gentu se budou vyrábět tři různé elektrické modely – Volvo FH, Volvo FM a Volvo FMX Electric. Tyto vozíky mohou pracovat s celkovou hmotností 44 tun* a lze je přizpůsobit široké škále přepravních potřeb.

„Naše nákladní vozy jsou velmi oblíbené pro svou vynikající kvalitu, bezpečnost, design a pohodlí řidiče. Velmi mě těší, že naši zákazníci mohou získat všechny tyto výhody a zároveň přepravovat zboží bez emisí CO2,“ říká Roger Alm.

Továrna v Gentu je největším výrobním závodem společnosti Volvo Trucks s roční kapacitou přibližně 45 000 nákladních vozidel. Elektrické vozíky jsou montovány na stejné platformě a lince jako dieselové a plynové vozíky, ve výrobním nastavení, které továrně poskytuje vysokou flexibilitu, pokud jde o manipulaci s různými variantami a požadavky. Akumulátory pocházejí z nedávno otevřeného závodu na montáž baterií v Gentu, který se nachází hned vedle výrobní linky.

První s elektrickými nákladními vozy

Gent je čtvrtou továrnou Volvo Trucks, která vyrábí akumulátorová elektrická nákladní vozidla. Prvním z nich byl Blainville ve Francii, kde Volvo začalo v roce 2019 vyrábět elektrická nákladní vozidla pro odvoz odpadu a městskou distribuci. O rok později zahájila závod v New River Valley v USA sériovou výrobu VNR Electric, určeného pro regionální dopravu. V loňském roce pak bylo dosaženo důležitého milníku, kdy společnost Volvo Trucks uvedla svůj nejtěžší sortiment do sériové výroby v závodě Tuve ve Švédsku, jako první světový výrobce, který tak učinil.

Společnost Volvo Trucks dosud přijala objednávky, včetně prohlášení o záměru koupit, na přibližně 6 000 elektrických nákladních vozidel ve 42 zemích na šesti kontinentech.

„Ještě před několika lety si mnozí mysleli, že není možné elektrifikovat těžkou kamionovou dopravu. Ale brzy jsme se rozhodli, že elektrifikace je naší hlavní cestou k nulovým emisím. Nyní můžeme nabídnout špičkovou řadu účelových elektrických nákladních vozidel v komerčním provozu po celém světě,“ říká Roger Alm.

„Aby však došlo k velkému přechodu na elektřinu, vlády musí jednat hned a nabídnout pobídkové programy pro ty, kteří investují do nové technologie, zvyšují kapacitu elektrické sítě a také zavádějí daně z CO2, aby udržitelná doprava byla konkurenceschopnější.“

*Hrubá kombinovaná hmotnost (GCW)

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

1 thought on “Volvo zahajuje sériovou výrobu elektrických nákladních vozidel v Gentu

Comments are closed.

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading