» Domů » Infrastruktura a města » Veidekke postaví studentské bydlení v Kristiansandu

Veidekke postaví studentské bydlení v Kristiansandu

Po dokončení fáze interakce podepsal Veidekke smlouvu se Student Welfare Organization v Agderu (SiA) na výstavbu dvou budov z masivního dřeva s bydlením pro 400 studentů, komerčními prostory a podzemním parkováním v Kristiansandu. Tato provize je zakázkou na návrh a výstavbu v hodnotě téměř 450 milionů NOK bez DPH (965 milionů Kč).

Fotograf: Code Arkitektur

„Rádi bychom poděkovali SiA za jejich dobrou a úzkou spolupráci během fáze interakce a za to, že jsme nyní získali i skutečnou stavební provizi. V Kristiansandu je velká potřeba dalšího studentského bydlení a je pro nás velkým potěšením vybudovat něco, co pro mnoho lidí zde ve městě znamená tolik. Veidekke postavil krásné studentské bydlení z masivního dřeva v mnoha městech a městech po celé zemi, a proto jsme nyní rádi, že můžeme postavit totéž zde v Kristiansandu,“ říká okresní manažer Atle Monan z Veidekke Bygg Agder.

Projekt se nachází v Lund Torv nedaleko centra města a skládá se ze dvou budov z masivního dřeva o pěti a šesti nadzemních podlažích. Celková plocha je něco málo přes 17 000 m 2 , která pojme 400 studentů v 371 bytových jednotkách plus komerční prostory v přízemí a parkoviště v suterénu. Nebudou chybět ani společné funkce jako prádelna, sklady, parkoviště pro kola a prostory pro správce a také rozvoj venkovního prostoru mezi budovami.

Demoliční práce začnou příští týden a zahájení stavby je naplánováno na začátek října, s obsazováním včas pro zahájení studií v srpnu 2025.

Fotograf: Code Arkitektur

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém


Warning: Undefined variable $copyright in /www/doc/www.transportminutes.eu/www/wp-content/themes/localnews/footer.php on line 58
| Design & develop by AmpleThemes