» Domů » Železnice » Německá vláda a Deutsche Bahn zahajily komplexní program obnovy a modernizace

Německá vláda a Deutsche Bahn zahajily komplexní program obnovy a modernizace

Německá federální vláda a Deutsche Bahn (DB) představily komplexní program modernizace infrastruktury pro národní železniční síť a stanice.

Do roku 2030 bude rekonstruováno 40 úseků trasy
Grafika © Deutsche Bahn

To bude znamenat největší transformaci německé železnice od železniční reformy v roce 1994. Nový program byl představen na BMDV Rail Summit 15. září ve Frankfurtu nad Mohanem. Jeho cílem je zlepšit přesnost a kapacitu vlakové dopravy v celé zemi s cílem zlepšit osobní i nákladní dopravu.

Zaměření programu zahrnuje:
  • Obnova vysoce zatížené sítě a její rozšíření na vysoce výkonnou síť o délce 9 000 kilometrů
  • Opatření zvyšující kapacitu, jako jsou další křižovatky, výhybky a hustší signalizace
  • Digitalizace železniční sítě s celostátním zavedením Evropského vlakového zabezpečovacího systému (ETCS) k vytvoření až o 30 procent větší kapacity na stávající síti
  • Cílené rozšiřování a budování tras k řešení úzkých míst

„Obnovujeme a modernizujeme infrastrukturu pomocí programu, který nemá v historii DB obdoby. Velké poděkování patří federální vládě za její závazek poskytnout potřebné dodatečné finanční prostředky ve výši až 45 miliard eur. Nyní je na nás, abychom si společně se stavebním průmyslem vyhrnuli rukávy“, řekl Richard Lutz, generální ředitel DB AG.

Tento modernizační program přemění do roku 2030 celkem 40 linek DB, počínaje Hamburg–Berlín a Emmerich–Oberhausen do roku 2025.

Foto: Dirk Wittmann / DB

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém


Warning: Undefined variable $copyright in /www/doc/www.transportminutes.eu/www/wp-content/themes/localnews/footer.php on line 58
| Design & develop by AmpleThemes