Foto © Pixabay

Foto © Pixabay

Foto © Pixabay
Foto © Pixabay

Kolektivní vyjednávání pro federální a místní veřejný sektor má pokračovat koncem března.

Reklamy

Po dvou dnech konzultací v Postupimi se zaměstnavatelé a odbory odročili na 27. března. Ve čtvrtek večer to řekl mluvčí svazu Verdi.

Ve druhém kole vyjednávání již dříve předložila nabídku zaměstnavatelská strana. To zahrnuje mimo jiné navýšení mezd o pět procent ve dvou krocích a jednorázové příspěvky v celkové výši 2 500 eur. Odbory však nabídku promptně odmítly jako nedostatečnou. Verdi a sdružení státních zaměstnanců dbb požadují zvýšení mezd o 10,5 procenta pro zhruba 2,5 milionu zaměstnanců ve federální a místní vládě. Chtějí ale minimálně 500 eur jako základní příspěvek, aby s ním byly odměňovány zejména nižší platové třídy. Zaměstnavatelé to odmítají jako ekonomicky nepřijatelné.

Krátce poté, co byla nabídka odmítnuta, Verdi oznámil další protestní akci. Celodenní výstražná stávka by proto měla proběhnout v pondělí ve větších oblastech Kolína, Bonnu a Leverkusenu. Svaz oznámil, že je třeba očekávat výrazná omezení v místní veřejné dopravě a na letišti Kolín/Bonn. V posledních týdnech již došlo k několika varovným stávkám.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

1 thought on “Žádná dohoda ve sporu o mzdy – odbory Ver.di vyhlašují další stávky

Comments are closed.

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading