foto Danny Pruseit, Ver.di

foto Danny Pruseit, Ver.di

Bezprostředně před druhým kolem jednání ve sporu o mzdy ve veřejné službě odbory Verdi opět zvýšily tlak na federální a místní vlády a pohrozily masivním rozšířením varovných stávek.

Reklamy

“Zaměstnavatelé by si měli být vědomi, že jsme schopni podniknout protestní akce na mnoha místech ve veřejné správě,” řekl šéf Verdi Frank Werneke pro noviny mediální skupiny Funke. Dodal: „Ochota účastnit se kampaní je výraznější a silnější, než tomu bylo po dlouhou dobu. Na kotlík je teď skutečný tlak.”

Ve středu se v Postupimi sešli odbory a zaměstnavatelé na druhém kole vyjednávání pro zhruba 2,5 milionu zaměstnanců federálního a místního veřejného sektoru. V poslední době probíhají varovné stávky v místní dopravě v různých městech a na letištích.

Odbory požadují o 10,5 procenta vyšší mzdy, nejméně však 500 eur měsíčně. Šéf Verdi Werneke vyzval federální a místní zaměstnavatele, aby ve středu předložili nabídku – „ne ledajakou, ale dobrou, aby byla perspektiva pro titul“. Pro odbory je důležité, aby existovala výrazná sociální složka pro nižší platové třídy. “Vysoká inflace tyto pracovníky postihuje ještě více, musí utratit velkou část svého měsíčního rozpočtu na jídlo a energii.”

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading