• Pá. Srp 19th, 2022

Video: British Airways a easyJet přerušily stovky letů kvůli nedostatku personálu

Stránka navštívena: 138
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 13 Sekund

British Airways a nízkonákladový dopravce easyJet zrušily stovky letů kvůli nedostatku personálu v souvislosti s novým nárůstem infekcí virem COVID-19 mezi zaměstnanci obou leteckých společností.  

Jen 4. dubna 2022 společnost British Airways přerušila zrušila 100 letů do a ze své základny na letišti Heathrow (LHR), přičemž obviňovala vyšší než obvyklou míru nepřítomnosti zaměstnanců kvůli viru. Mezitím easyJet zrušil 222 spojů mezi 1. dubnem a 4. dubnem 2022. Britský nízkonákladový dopravce se pokoušel kompenzovat nedostatek zaměstnanců zařazením dalších záložních členů posádek, ale úsilí nestačilo na zajištění potřebné pracovní síly. 

„V důsledku současné vysoké míry nakažených Covidem v celé Evropě, stejně jako všechny podniky, zažívá easyJet vyšší nemocnost zaměstnanců, než je obvyklé,“ uvedl mluvčí easyJet podle listu The Guardian . 

Kvůli masivnímu rušení letů zasáhl cestovní chaos některá z největších britských letišť, kde cestující na letištích Heathrow (LHR), Manchester (MAN) a Edinburgh (EDI) uvízli v dlouhých frontách při čekání na odbavení. Stejně jako letecké společnosti se i místní letiště potýkala s nedostatkem personálu v době, kdy poptávka po letecké dopravě v letní sezóně rostla, protože byla zrušena cestovní omezení. 

„Celé naše odvětví v současnosti, po nejničivějších dvou letech ve své historii, čelí nedostatku zaměstnanců a problémům s náborem,“ řekl BBC mluvčí manchesterského letiště. “Odstranění všech cestovních omezení po dvou letech spolu se začátkem letní cestovní sezóny zaznamenalo rychlý nárůst počtu cestujících, což enormně zatěžuje náš provoz.”

Happy
Happy
%
Sad
Sad
%
Excited
Excited
%
Sleepy
Sleepy
%
Angry
Angry
%
Surprise
Surprise
%

O autorovi

Podobné články k tématu  Litva zvažuje zavedení omezení. Neočkovaní nebudou smět cestovat?