Z Vietnamu do Mnichova. Bamboo Airways otevře další spojení do Evropy

Vietnamský dopravce, který tento měsíc zahájí spojení s Českou Prahou, podepsal memorandum o porozumění s mnichovským letištěm. Bamboo Airways má v úmyslu otevřít přímé spojení ze dvou vietnamských měst do hlavního města Bavorska.

Společnost Bamboo Airways chce rozšířit svou síť tras a přímé trasy do Evropy. Z tohoto důvodu 29. března dopravce zahájí spojení z Vietnamu do České republiky. Dalším evropským směrem vietnamských linií bude Mnichov. Dopravce otevře spojení do hlavního města Bavorska ze dvou měst ve Vietnamu: Hanoje a Ho Či Minova města. Předpokládané datum zahájení letů na těchto trasách je červenec 2020. Spojení z Mnichova do Hanoje bude probíhat jednou týdně, zatímco do Ho Či Minova města – dvakrát týdně. Tyto trasy budou obsluhovány letadly Boeing 787-9 Dreamliner.

Bussines class Boeing 787-9 Bamboo Airways
Bussines class Boeing 787-9 Bamboo Airways

Letiště v Mnichově je hlavní bránou do Mnichova – třetího největšího města Německa po Berlíně a Hamburku; je také jedním z nejdůležitějších hospodářských, dopravních a kulturních center v zemi. Letiště v Mnichově je druhým největším letištěm v Německu a jediným pětihvězdičkovým letištěm v Evropě. V roce 2019 odbavilo 48 milionů cestujících ze 417 000 letů, které je dopraví do 75 zemí a 254 destinací po celém světě. V současné době na tomto letišti působí 101 leteckých společností.

Bui Quang Dung, zástupce generálního ředitele společnosti Bamboo Airways, věří, že sloučení splní cestovní potřeby obou zemí. “Jsme rádi, že společnost Bamboo Airways zahajuje přímé lety mezi Vietnamem a Mnichovem,” uvedl Andreas von Puttkamer, viceprezident mnichovského letiště. – To je skvělá odpověď na stále rostoucí zájem o Vietnam jako cíl cesty – dodal.

Za zmínku stojí, že v tomto roce 2020 si připomíná 45. výročí diplomatických vztahů mezi Vietnamem a Německem – největším obchodním partnerem a čtvrtým největším investorem EU ve Vietnamu.

Německo je také jedním z největších zdrojů turistů v této zemi. Podle národní turistické správy Vietnamu tato země v roce 2019 přilákala přes 2 miliony evropských turistů – z toho téměř 227 tisíc z Německa. Meziroční nárust turistů je přitom o 6% právě z Německa. Vietnamská komunita v Německu má nyní asi 176 tisíc. lidí. Druhá generace Vietnamců v Německu je celkem úspěšná a místní úřady ji velmi oceňují.

Kromě cíle zvyšování výměny turistů jsou tyto přímé trasy také novými produkty společnosti Bamboo Airways, které spojují Evropu se zeměmi Asie a jihovýchodní Asie prostřednictvím centra Bui Quang Dung ve Vietnamu. Rovněž vyjádřil naději, že spojení s Mnichovem otevře ve druhém a třetím čtvrtletí roku 2020 další trasy Bamboo Airways do Německa a dalších evropských zemí. Mezi další města by přitom mohl přibýt Frankfurt nad Mohanem, ale i Berlín (BER)

Admin
Author: Admin