SBB oznámila plán modernizace 44 vlaků ICN

Foto SBB CFF FFS

Projekt modernizace bude zahájen od roku 2021 do roku 2029 a jedná se o největší modernizaci vozidel v historii dálkové dopravy na SBB.

Švýcarská federální železnice (SBB), národní železniční společnost Švýcarska, oznámila své plány na provedení největší modernizace vozidel v historii své divize dálkové dopravy úplnou modernizací svých 44 meziměstských (ICN) naklápěcích vlaků. Naklápěcí vlaky ICN SBB, které byly původně zakoupeny v letech 1999 až 2005, se používají zejména na trasách Genève-Aéroport – Biel / Bienne – Basilej / St. Gallen a na severojižní ose.

Foto SBB CFF FFS
Foto SBB CFF FFS

Naklápěcí vlaky ICN mají průměrnou životnost přibližně šest milionů kilometrů a nyní dosáhly poloviny své životnosti. Výsledkem bude, že SBB obnoví a modernizuje vlakové soupravy po každých šesti milionech najetých kilometrů tak, aby byly vhodné pro dalších 20 let provozu.

Nový designu interiéru, modernizovaného informačního systému pro zákazníky a lepšího mobilního příjmu, který je zajištěn instalací laserem děrovaných tabulí. Pro vlaky bude přínosem také revidovaná koncepce osvětlení, nové čalounění a potahy sedadel, nové koberce, boční stoly s integrovanými zdířkami, modernizovaná restaurace, přepracovaná rodinná zóna a nové stoly v obchodní zóně. Pokud je to nutné a možné, SBB přizpůsobí vozidla požadavkům zákona o rovnosti osob se zdravotním postižením.

Modernizace bude probíhat v závodě SBB Yverdon-les-Bains a očekává se, že bude trvat osm let, počínaje rokem 2021. Do programu bude zapojeno přibližně 110 zaměstnanců, přičemž dokončený prototyp se očekává do konce roku 2022. Účinně provedení nezbytných prací, vlakové soupravy budou před modernizací rozděleny a rozebrány a po dokončení budou znovu sestaveny a spojeny. 

Admin
Author: Admin