Korona vir : Vídeň-Schwechat se stává „letištěm duchů“

Kde jinde stovky cestujících čekají každý den na odbavení, mnoho přepážek je uzavřeno. Krize v Coroně také opustila letiště Vídeň-Schwechat osiřelá.

Odletové haly na vídeňském letišti Schwechat zůstali v sobotu ráno prázdné. Tam, kde na odbavení obvykle čekají stovky cestujících, je mnoho přepážek uzavřeno. Ostatní seděli u personálu, který neměl co dělat. V důsledku krize s Korona virem již řada leteckých společností zrušila své lety do Vídně .

Několik leteckých společností, které mají zakázáno přistávat, společnosti : Korean Air a Iran Air jsou nyní zakázány. Poslední íránský letoun přistál v sobotu. Cestující byli zdravotně kontrolováni zdravotníky pod policejním dohledem. Od pondělí již nesmí letadla ze severní Itálie (Bologna a Milán) létat do Vídně. Cestující z krizových oblastí mohou vstoupit do země pouze tehdy, pokud mohou prokázat lékařský certifikát – ne starší než pět dní – , že nejsou infikováni.

Automatické kontroly na hranicích
Jako další opatření k omezení viru jsou automobily zastaveny na italských hranicích s Rakouskem. Mobilní lékařské týmy poté provedou zdravotní prohlídku.

V sobotu odpoledne bylo v Rakousku provedeno 4308 koronových testů, 74 lidí bylo nemocných . Dobrá zpráva: Zavřená základní škola ve Vídni se znovu otevírá v pondělí – dva učitelé jsou negativní .

Admin
Author: Admin