GDL zastavila vlaky – varovné stávky v několika spolkových zemích

Cestující po železnici musí tuto sobotu počítat s výpadky v několika federálních státech kvůli dvanáctihodinové varovné stávce odborů GDL.

Postiženo je jedenáct vlakových linek železniční společnosti Transdev v Severním Porýní-Vestfálsku, včetně NordWestBahn se zaměřením na Paderborn a Bielefeld a Porýní-Porúří na Dolním Rýnu a z Essenu do Coesfeldu. Dopad bude mít také vlakové spojení S-Bahn v Hannoveru a jeho okolí a mezi Kolínem nad Rýnem a Mohučí na železnici Středního Rýna. Kromě toho byly oznámeny odstávky pro středoněmecké Regiobahn. Pokud je to možné, měla by fungovat nouzová autobusová doprava.

Průmyslová akce, do které se mají zapojit strojvedoucí, průvodčí, zaměstnanci dílen a dispečeři, je vyhlášena na dobu od 2:30 do 14:30. Podle odborů je důvodem to, že přerušilo kolektivní vyjednávání s železniční společností Transdev.

Německý svaz strojvůdců (GDL) požaduje o 555 eur vyšší plat a zkrácení týdenní pracovní doby na 35 hodin s plnou náhradou mzdy pro pracovníky na směny. Zaměstnavatelé dříve nabízeli o jedenáct procent více peněz.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Learn More →