Boeing, Aviation Capital Group dokončuje objednávku na 13 737 MAX

Boeing a Aviation Capital Group LLC (ACG) dnes oznámily, že pronajímatel letadel dokončil objednávku na 13 737 MAX tryskových letounů, čímž zvýšil počet objednávek pronajímatele na 47 737 MAX.

Nová, přírůstková objednávka zahrnuje sedm 737-8 a šest 737-10 proudových letadel, protože ACG rozšiřuje své možnosti pro jednu uličku, aby uspokojila silnou poptávku zákazníků po energeticky úsporných letadlech 737 MAX.

„Jsme rádi, že můžeme rozšířit závazek ACG k programu 737 MAX. Tato dodatečná objednávka umožní společnosti ACG nabízet vysoce úsporná a všestranná letadla našim zákazníkům leteckých společností po celém světě,“ řekl Steven Udvar-Hazy, Senior Vice President a Chief Aircraft Operations ve společnosti ACG.

Řada 737 MAX nabízí dopravcům zvýšenou efektivitu a flexibilitu tras pro leteckou dopravu na krátké a střední vzdálenosti, díky čemuž je řada 737 MAX cenným přínosem pro pronajímatele letadel, jako je ACG. Pronajímatelé si objednali více než 1 300 letadel 737 MAX.

737-8 může přepravit až 210 cestujících na základě konfigurace s dosahem 3 500 námořních mil, zatímco 737-10, největší model 737 MAX, pojme až 230 cestujících s dosahem 3 100 námořních mil. Obě varianty snižují spotřebu paliva a emise uhlíku o 20 % ve srovnání s letadly, které nahrazují.

„Rozrůstající se a rozmanité portfolio 737 MAX společnosti ACG umožňuje jejím zákazníkům provozovat udržitelnější a efektivnější flotilu,“ řekla Christy Reese, viceprezidentka globálního prodeje a marketingu komerčních leasingů společnosti Boeing Commercial Airplanes. “Těšíme se, že pomůžeme společnosti ACG dodávat svým partnerům v letecké dopravě letadla s nejúspornější spotřebou paliva v oboru.”

V průměru každý 737 MAX ušetří ročně až osm milionů liber emisí CO 2 ve srovnání s letadly, která nahrazuje. 737 MAX je tišší letadlo s o 50 % menší hlukovou stopou než letadla, která nahrazuje.

Aviation Capital Group je jedním z předních světových správců majetku v oblasti full-service letadel s více než 480 vlastněnými, spravovanými a zavázanými letadly k 30. červnu 2023, pronajatými zhruba 90 leteckým společnostem v přibližně 45 zemích. Byla založena v roce 1989 a je stoprocentně vlastněnou dceřinou společností Tokyo Century Corporation. 

Jako přední globální letecká společnost Boeing vyvíjí, vyrábí a servisuje komerční letadla, obranné produkty a vesmírné systémy pro zákazníky ve více než 150 zemích. Jako přední americký exportér využívá společnost talenty globální dodavatelské základny k rozvoji ekonomických příležitostí, udržitelnosti a dopadu na komunitu. Různorodý tým společnosti Boeing se zavázal inovovat pro budoucnost a žít podle základních hodnot společnosti, kterými jsou bezpečnost, kvalita a integrita. Více se dozvíte na www.boeing.com .

TZ Boeing, Foto: Business Wire

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Learn More →

One thought on “Boeing, Aviation Capital Group dokončuje objednávku na 13 737 MAX

  1. Boeing, Aviation Capital Group dokončuje objednávku na 13 737 MAX – Press centrum zahraniční a domácí dopravy 06/09/2023 at 06:16

    […] Continue reading Boeing, Aviation Capital Group dokončuje objednávku na 13 737 MAX at Transport Mi… […]

Comments are closed.

%d