• Pá. Srp 19th, 2022

Kvůli koronaviru nechá Vídeň restaurační zahrádky otevřené i přes zimu

Čvc 18, 2022 , , ,
Stránka navštívena: 52
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 4 Sekund

Zahrádky kaváren a restaurací se ve Vídni jen tak zavírat nebudou. Rozhodla o tom vídeňská radnice, která gastronomickým podnikům umožňuje ponechat si venkovní zahrádky až do 28. února 2023. Město je navíc daňově zvýhodní.

Ani ve Vídni aktuální data nakažených koronavirem nenaznačují, že by pandemie byla u konce. Vídeň se proto rozhodla podobně jako minulý rok podpořit restaurace a kavárny a umožní gastronomickým podnikům spravovat své předzahrádky. Ty mají hostům umožnit návštěvu svých oblíbených podniků v otevřeném prostoru a v dostatečném rozestupu. Podle představitelů vídeňské radnice tak bude zajištěn komfort i bezpečí a gastronomické podniky nebudou existenčně ohroženy.

Prodloužená platnost venkovních zahrádek se vztahuje na všechny restaurace, které získaly povolení k provozování letní zahrádky. Navíc za jejich provoz restaurace zaplatí méně na daních. Podle vídeňského radního Petera Hankeho ušetří provozovatelé restaurací peníze i za jinak potřebný úklid předzahrádky, uskladnění mobiliáře a opětovné rozestavění. V minulém roce možnost provozovat venkovní zahrádku i v zimě uplatnilo více jak polovina restaurací a kaváren ve Vídni. Pozitivní zkušenosti z uplynulého roku i trvající zájem ze strany gastronomických podniků mluví podle vídeňského radního jasně pro prodloužení zahrádek až do 28. února 2023.  Podle něj zimní zahrádky pomůžou nejen gastronomii, ale budou i příjemným rozšířením nabídky pro vídeňské hosty.

Foto © David Bohmann/PID

Happy
Happy
%
Sad
Sad
%
Excited
Excited
100 %
Sleepy
Sleepy
%
Angry
Angry
%
Surprise
Surprise
%

O autorovi

Podobné články k tématu  Brno chystá opravu Mendláku. Náměstí projde rekonstrukcí za desítky milionů