foto České Dráhy

Spolu s investorem Správou železnic spustila AFRY geografický informační systém, tzv. GIS portál, projektu vysokorychlostní železniční tratě VRT Vysočina I. Veřejnosti umožňuje detailně se seznámit s projektem novostavby vysokorychlostní trati v úseku mezi Velkou Bíteší na Žďársku a Brnem a zároveň se k němu vyjadřovat.

Reklamy
Infografika protext

„GIS portál umožňuje interaktivní komunikaci mezi projektovým týmem, investorem a občany. Je to speciální mapová aplikace, díky které můžeme prezentovat aktuální podobu projektu veřejnosti online. Zároveň nám dovoluje jednoduše sbírat podněty a připomínky občanů,“ vysvětluje Karol Dobosz, hlavní inženýr projektu v AFRY CZ. „GIS portál jsme s úspěchem použili během projektování vysokorychlostní trati Moravská Brána I na Olomoucku, kde jsme společně se Správou železnic zodpověděli již přes 100 zadaných připomínek,“ doplňuje.

Aplikace zprostředkovává veřejnosti náhled do územních plánů a podrobného technického řešení vedení vysokorychlostní trati. Zároveň umožňuje ke konkrétním bodům na mapě připojit poznámku, námět či připomínku. Ty projektový tým AFRY a Správy železnic analyzuje a vyhodnocuje, podle relevantních podnětů pak projekt upravuje. Jednotlivé dotazy a připomínky projektanti a investor prostřednictvím GIS portálu také zodpovídají.

Zadané náměty v anonymní podobě jsou veřejně přístupné všem uživatelům aplikace. Veřejné jsou samozřejmě i odpovědi projektového týmu.

Infografika protext

„GIS portál je jedním z nástrojů, který doplňuje naši transparentní a otevřenou komunikaci s veřejností v rámci projektu, na kterém AFRY spolupracuje se Správou železnic na Vysočině a v Jihomoravském kraji. Připomínky a návrhy od místních obyvatel, spolků a samospráv jsou pro nás neocenitelné a přispívají ke zlepšování projektu,“ doplňuje Dobosz.

GIS portál je přístupný na této adrese.

Architektonická, projektově-inženýrská a konzultační společnost AFRY CZ je vedoucím subjektem mezinárodního týmu, který získal zakázku Správy železnic na zpracování dokumentace pro územní řízení stavby vysokorychlostní tratě (VRT) Vysočina I. Tento úsek bude součástí vysokorychlostní železnice mezi Prahou a Brnem, která by se dále měla větvit na Ostravu a na Břeclav. Jízdní doba vlaků mezi Prahou a Brnem by se díky VRT měla zkrátit na méně než hodinu.

V úseku na pomezí Vysočiny a Jihomoravského kraje bude nová trať napojená na stávající železniční infrastrukturu sjezdem Velká Bíteš, na kterém bude i zastávka VRT.

foto České Dráhy

O AFRY CZ

AFRY CZ, s.r.o. je architektonická, projektově-inženýrská a konzultační společnost s více něž 500 zaměstnanci působící zejm. na českém a slovenském trhu v oblasti poskytování inovativních projektových služeb. Disponuje jedinečným rozsahem portfolia, pokrývajícím oblasti architektury, stavebnictví, dopravy, průmyslu, energetiky, infrastruktury, vodohospodářství a životního prostředí. Spadá do silné mezinárodní skupiny AFRY založené v roce 1895, se sídlem ve Stockholmu, s více než 19 000 odborníky ve 40 zemích a projekty ve více než stovce zemí světa.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

1 thought on “AFRY a Správa Železnic spustila informační portál k VRT Vysočina

Comments are closed.

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading