• 04/07/2022 01:19

WizzAir bude létat z Londýnského Gatwicku do Itálie a Bulharska

Stránka navštívena: 121
0 0
Doba čtení příspěvku:2 Minut, 14 Sekund

Wizz Air spustí v nadcházející letní sezóně další čtyři nové linky z Londýna Gatwick. Nízkonákladový dopravce z Maďarska spojí hlavní město Anglie s italským Palermem a Benátkami a bulharským Burgasem a Varnou.

Nízkonákladový dopravce ze střední Evropy již koncem roku 2021 oznámil rozšíření své základny v londýnském přístavu Gatwick. Další čtyři airbusy A321neo umístěné na letišti hlavního města nám umožnily nabízet na jaře a v létě čtrnáct linek především do prázdninových destinací, jako je portugalské Faro a Funchal na Madeiře, španělská Palma de Mallorca na Baleárách, kyperská Larnaca nebo řecká Chania na Krétě a Mykonos. Nová spojení do Velké Británie navíc získají Podgorica v Černé Hoře, Tel Aviv v Izraeli, rakouská Vídeň, španělská Malaga, řecké Atény, ale i italské Bari, Milán a Řím.
Takový krok umožnil Wizz Air díky příjmu 15 denních slotů, které dříve využívala společnost Norwegian Air. Po restrukturalizaci se severské nízkonákladové společnosti, které létalo z Gatwicku do Spojených států a Thajska, nyní zaměřuje na kontinentální cesty z Norska, Švédska a Finska.
Osmkrát týdně k Černému moři

Nízkonákladový dopravce z Maďarska plánuje létat do Burgasu čtyřikrát týdně, a to v pondělí, středu, pátek a neděli. Odlet z Bulharska je naplánován na 19:10. Letadlo poletí do hlavního města Anglie s přitáním ve 20:50 místního času. Odlet z letiště Gatwick je naplánován na 21:25. Přistání u Černého moře je naplánováno na 3:25 místního času následujícího dne. Let potrvá v obou směrech celkem tři hodiny a 40 minut.

Lety do Varny budou o 35 minut kratší a budou fungovat i v pondělí, středu, pátek a neděli. Odlet z Gatwicku je naplánován na 21:50. Přílet do Bulharska je naplánován další den ve 2:55 místního času. Odlet z Varny je naplánován na 19:30. Přistání v hlavním městě Anglie je naplánováno na 21:05 místního času. Let tímto směrem potrvá o půl hodiny déle, konkrétně tři hodiny a 35 minut.

Nové trasy do Itálie

V úterý a sobotu však bude možné cestovat do Palerma. Odlet z Londýna je naplánován na 12:05. Letadlo poletí na Sicílii v 15:55 místního času. Let potrvá přesně dvě hodiny a 50 minut. Odlet z Palerma je naplánován na 9:30 návrat do hlavního města Anglie je naplánován na 11:30 místního času. Let tímto směrem potrvá tři hodiny.

Poslední z nových linek oznámených Wizz Air z Gatwicku bude nejčastější, pětkrát týdně. Lety do Benátek jsou naplánovány na pondělí, středu, čtvrtek, pátek a neděli v 11:55. Přílet do Itálie je naplánován na 15:10 místního času. Let do hlavního města Anglie začne v 10:00 místního času. Letadlo poletí do Londýna v 11:15 místního času. Lety v obou směrech potrvají přesně dvě a čtvrt hodiny.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %