• 04/07/2022 01:59

Nízkonákladové vlaky Avla míří na další trasu

Stránka navštívena: 141
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 9 Sekund
Španělské státní dráhy AVE spouští nízkonákladovou značku Avla na svou druhou trasu ve Španělsku. Jízdenky na rychlovlaky jsou překvapivě levné.
Avla je levná značka rychlovlaků ve vlastnictví španělské státní společnosti AVE. Avla poprvé vyrazila v červnu 2021 a spojila Barcelonu s Madridem. Vlaky lákají nízkými cenami – ceny jízdenek začínají od 7 eur. Pravděpodobně by se nová značka nikdy neobjevila, nebýt Ouiga – levných vlaků, které na stejné trase vypustily SNCF – Francouzské dráhy. Ouigo je také značka pro levné cestovatele a prodává své letenky za podobně nízké ceny.

Nyní budou vlaky Avla vyjíždět na druhou trasu – mezi Madridem a Valencií. Stane se tak 21. února, prodej jízdenek je možný od 20. ledna. Denně pojedou 3 páry levných vlaků. Dva páry budou zdrženy v povodí Fernando Zóbel a Requena-Utiel.

Přestavěné soupravy řady 112 od Talgo, schopné zrychlit až 320 km/h, jezdí pod značkou Avla. Oproti původním vozidlům mají o 20 % více míst k sezení, a to především z důvodu ponechání pouze jedné třídy – turistické. Na palubu proto mohou vzít 438 cestujících. Ceny jízdného se prodražují s blížícím se datem odjezdu, platí se i další zavazadlo nebo konkrétní místo. Není v nich bar ani restaurace, pouze automat na nápoje.

Už v roce 2022 se má na trase do Valencie objevit ekonomická konkurence proti Avlu. Ouigo sem má přijít i nový dopravce s italským kapitálem – Iryo.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %