Největší jihokorejská letecká společnost Korean Air získala zámořský souhlas od singapurské komise pro hospodářskou soutěž a spotřebitele (CCCS) pro plánovanou akvizici společnosti Asiana Airlines.    

CCCS, který se stal posledním zámořským regulátorem, který udělil souhlas s fúzí, dospěl k závěru, že akvizice společnosti Asiana Airlines společností Korean Air neporuší singapurský zákon o hospodářské soutěži. 

CCCS také dodalo, že fúze „nepravděpodobně nezvýší ceny letenek kvůli vysokému stupni konkurence ze strany konkurenčních leteckých společností, jako jsou Singapore Airlines v oblasti osobní dopravy“ a také v oblasti nákladní dopravy.  

Korean Air stále čeká na souhlas ostatních antimonopolních regulátorů, včetně Jižní Koreje, Spojených států, Evropské unie, Číny, Japonska, Spojeného království a Austrálie, než bude moci přistoupit k dohodě v hodnotě 1,6 miliardy dolarů na získání společnosti Asiana s omezenou hotovostí. letecké společnosti.   

Společnost Korean Air již získala schválení od regulátorů hospodářské soutěže na Tchaj-wanu, Vietnamu, Turecku a Malajsii. Regulátoři hospodářské soutěže v Thajsku a na Filipínách uvedli, že předložení zprávy o podnikové kombinaci nebylo nutné. Na místním trhu dopravci nemají velké obsazení, ani nijak extrémně neovlivňují cenovou politiku.

Korean Air si klade za cíl plně integrovat Asianu do roku 2024, i když proces fúze má oficiálně začít v 2/3 Q roku 2022.  Očekává se, že integrace společnosti Asiana do Korean Air vytvoří dopravce, který dokáže provozovat přibližně 60 % mezinárodních tras z a do Jižní Koreje. Očekává se také, že konsolidace poskytne oběma leteckým společnostem konkurenční výhodu oproti ostatním dopravcům v regionu. 

Admin
Author: Admin

By Admin