09/05/2021

Vlak vykolejil na trati Paderborn – Bielefeld, strojvedoucí byl zraněn

Stránka navštívena: 123
0 0
2 min read
Stránka navštívena: 124
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 5 Sekund

Paderborn (WB). V neděli krátce před stanicí Paderborn-Sennelager narazil vlak Nordwestbahn do kovové trubky ležící na kolejích na trati Bielefeld-Paderborn a vykolejil. Podle federální policie byl strojvedoucí byl zraněn.

Osmdesát cestujících však nebylo zraněno, uvádí Policie. Federální policie nyní vyšetřuje nebezpečný zásah do vlakového provozu. Vlak Nordwestbahn přicházel z Bielefeldu ve směru na Paderborn. Ke kolizi došlo v 17:10 asi 300 metrů před vlakovým nádražím Sennelager, uvedla na požádání federální policie. Při srážce s klanicí z těžkých kovů – čtvercovou trubkou, která se používá v železničním prostoru k zajištění nákladu – byla odtržena přední náprava vlaku. V době nehody jel vlak rychlostí 70 kilometrů za hodinu.

Federální policie okamžitě zahájila vyšetřování. Místní obyvatelé svědčili úředníkům, že předtím viděli lidi v oblasti místa nehody. „Zda mají něco společného s nehodou, je zcela nejasné,“ řekl mluvčí. Vyšetřovatelé v současné době nepřijímají politicky motivovaný čin. Paderbornští hasiči také vyrazili na místo nehody. Pomáhali cestujícím vystoupit na otevřeném prostranství a doprovodila je do bezpečné oblasti daleko od kolejí. Pro cestující přijeli náhradní autobusy. Jednokolejná trať zůstala až do pozdního večera zcela uzavřená.

Cestující po železnici možná budou muset v pondělí očekávat omezení na trase Bielfeld-Paderborn. Není jasné, jak dlouho bude trvat vyproštění vlaku pomocí jeřábu. Vlak má urvanou přední nápravu a vážně poškozenou vnitřní část nad nápravou. 

Foto: hasiči Paderborn

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Napsat komentář