Více peněz: Abellio hrozí zastavením vlakového provozu

Železniční společnost Abellio hrozí zastavením provozu vlaků v Porúří. V pozadí jsou spory o peníze. Abellio a Eurobahn požadují od spolkové země více peněz, aby mohly regionální železniční tratě provozovat ekonomicky. Jedním z důvodů je mimo jiné mzda zaměstnanců. Strojvedoucí jsou stále dražší. Je to způsobeno novými kolektivními smlouvami, ale také nedostatkem kvalifikovaných pracovníků. Noví strojvedoucí mohou být přijímáni pouze s vysokými platy.

Tvrdé pokuty za zpoždění

Mnoho staveb na železničních tratích navíc znamená, že vlaky často nejsou včasné. Abellio a Eurobahn musí za zpoždění platit vysoké pokuty. Už rok se mluví o více penězích pro železniční společnosti. Ale zatím bez úspěchu.

VRR vydala varování v květnu Abellio

Verkehrsverbund Rhein Ruhr vydal  v polovině května 2020 písemné varování přepravní společnosti Abellio Rail NRW. Na tratích S-Bahn provozovaných společností Abellio  služby neodpovídají službám dohodnutým ve smlouvách, napsal VRR. Znovu a znovu existují významná zrušení vlaků, zpoždění a masivní omezení služeb.

Abellio také provozuje Regional Express 1 z Hammu do Kolína nad Rýnem. Eurobahn vede mimo jiné na trase mezi Dortmundem a Soestem, kde také omezuje spoje a není schopna dostát kvalitě služeb dle smluvních závazků vůči VRR. 

Admin
Author: Admin