Autor Arkitektgruppen CUBUS, zdroj: Veidekke

Společnost Veidekke uzavřela smlouvu s GC Rieber Eiendom o vybudování ekologicky certifikované komerční budovy s Norconsultem jako největším nájemcem. Projekt je společným projektem a stavební smlouvou v hodnotě 521 milionů Korun bez DPH.

Reklamy
Autor Arkitektgruppen CUBUS, zdroj: Veidekke

„Velmi nás těší, že jsme rozšířili naši dobrou spolupráci s GC Rieber Eiendom o výstavbu hotelu Viken Brygge (Moxy Bergen), který bude nejbližším sousedem. Projekt má velmi vysoké ekologické ambice, což samozřejmě raději budujeme. Opravdu si vážíme provize,“ říká okresní manažer Thor Småbrekke ze společnosti Veidekke Bygg Bergen.

Projekt se jmenuje Fenderen a je jedinečně umístěn na nábřeží v srdci Solheimsvikenu v Bergenu. Budova bude z masivního dřeva a bude mít tři podlaží a suterén o celkové ploše přibližně 7 800 m 2 s energetickým mixem solárních článků, elektřiny, dálkového vytápění a mořské vody. Design a výběr materiálu byly provedeny tak, aby byla zajištěna udržitelnost po celou dobu životnosti budovy, od výstavby až po možnost remodelace a opětovného použití částí budovy po demolici, a budova bude klasifikována v souladu s BREEAM Outstanding (Paris Proof) Standard.

Fenderen je třetí masivní dřevěnou budovou pro GC Rieber Eiendom a staví se v inovační čtvrti v Solheimsvikenu. Vnímáme to jako důležitou součást naší sociální mise sdružovat aktéry z akademické sféry, poskytovatele služeb, podnikatelských klastrů, veřejnou správu a začínající podniky a vytvářet dobré pracovní podmínky a místa pro setkávání zaměstnanců, říká generální ředitel Tor Instanes z CG. Rieber Eiendom.

Zahájení stavby a zemních prací je plánováno na květen/červen, dokončení je plánováno na březen 2026. Více o projektu čtěte zde .

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading