Krupobití ochromilo dopravu v Salzburgu

Po středečním ranním krupobití zavládl na silnicích v Salzburgu i jeho okolí chaos. Na hlavní dopravní tepně, Vídeňské ulici (Wiener Straße B1), se zcela zastavil provoz. V oblasti Salzburg – Mayrwies došlo ke skluzu autobusu, který se následně dostal do příkopu. Řidiči informují o dalších a dalších zledovatělých silnicích.

Všechny hlavní silnice ve spolkovém státě Salzburg jsou zasaženy náledím po ranním vydatném krupobití a to především na Tauerautobahn (A10), Wiener Straße (B1), Lamprechtshausener Straße (B156), Mattseer Landstraße (L101) a také mnoho ulic v samotném městě Salzburg.

Plně obsazený autobus společnosti Post sjel do příkopu

V části Salzburg – Mayrwies se vlivem náledí dostal plně obsazený autobus Postbusu na lince 140 přibližně v 7.00 do příkopu. Řidič autobusu vlivem silného náledí nebyl schopen udržet autobus na vozovce a raději strhl volant a zastavil s vozem v příkopu. Vůz sanitní služby byl na místě do dvou minut. Tři cestující byli převezeni do nemocnice. Kolem nehody se ihned začala tvořil velmi dlouhá kolona. Na mnohých dalších ulicích po Salzburgu jsou také problémy a některé z nich jsou sjízdné pouze omezeně. Řidiči musejí počítat s prodloužením jejich trasy až o 45 minut.

 

Tauerautobahn mezi Werfen a Pass Lueg uzavřena

Mezi obcemi Werfen a Pass Lueg (Pongau) je ve směru na Salzburg vlivem dopravní nehody v Bretenbergském tunelu uzavřena. Kvůli silnému sněžení musí být silnice uklizena a teprve poté může být obnovena doprava na této uzavřené komunikaci A10. Doprava je prozatím odkláněna na silnici B159.

Strom spadl na trolejové vedení: železnice je uzavřena 

Mezi obcemi Bischofshofen a Hüttau je vyloučena železniční doprava vlivem spadení stromu na trolejové vedení. Opravy potrvají pravděpodobně do 10.00. Za vlaky jsou vypravovány náhradní autobusy.

upraveno z ORF
fotografie převzaty z orf.at

Admin
Author: Admin