Philippine Airlines se vyhnou bankrotu

Philippines Airlines Airbus A350-900, foto © Airbus

Philippines Airlines Airbus A350-900, foto © Airbus

Stránka navštívena: 1667
0 0
Doba čtení příspěvku:2 Minut, 39 Sekund

Národní filipínská letecká společnost Philippine Airlines nebude muset vyhlásit bankrot, protože plán restrukturalizace dopravce schválil americký soud. Dopravce se zbaví dluhu a má získat nový kapitál. Prohlášení zdůraznilo, že současná obchodní struktura je zdravější a dobře zabezpečená pro blízkou budoucnost.

Letecká společnost sídlící na manilském letišti Ninoy Aquino je od září 2021 pod soudní ochranou před věřiteli podle kapitoly 11 amerického zákona o bankrotu, který umožňuje reorganizaci společnosti podle zákona o úpadku. Od vypuknutí pandemie se mnoho mezinárodních leteckých společností tímto způsobem vyhnulo bankrotu a může pokračovat, i když v menší míře, ve svém provozu.
V prohlášení vydaném 31. prosince loňského roku Philippine Airlines oznámily, že dluhové břemeno letecké společnosti ve výši 2 miliard USD bude zrušeno. Kromě toho hlavní akcionář – PAL Holdings, vlastněný obchodním magnátem Lucio Tanem – utratí 505 milionů amerických dolarů, aby zlepšil finanční likviditu společnosti. Dopravce také dostal nabídku 150 milionů dolarů od nových investorů.
Důsledky pandemie

Když se na konci roku 2019 objevily první informace o koronaviru a od února 2020 začal stále větší počet zemí zavádět cestovní omezení, národní dopravce zaznamenal pokles leteckého provozu a odbavených cestujících o 75 %. Zatímco v roce 2019 přepravily Philippine Airlines ve svých letadlech 60 milionů cestujících, v roce 2020 počet obsloužených lidí prudce klesl těsně nad 13 milionů.

V důsledku uzavřených hranic byla společnost nucena zrušit více než 80 000 pracovních míst. Přičemž z prodaných letenek přišla o více než dvě miliardy dolarů v hotovosti. Pandemie také způsobila ztrátu 2000 pracovníků. Společnost nebyla schopna, kromě stálých nákladů, vč. letištní poplatky, pojištění nebo leasingové splátky, vyplácet mzdy svých zaměstnanců.

Dopravce podpoří národní hospodářství

Philippine Airlines jsou připraveny pomoci filipínskému domácímu i mezinárodnímu cestovnímu trhu vrátit se na úroveň před pandemií. Pomůže to místnímu turistickému ruchu a splní požadavky turistů nebo Filipínců žijících v zahraničí, kteří chtějí naši zemi navštívit. Budeme mít pozitivní dopad na oživení filipínské ekonomiky. Naše poslání jako národního leteckého dopravce nyní znamená víc než kdy jindy, jsme vděční za šanci odrazit se ode dna a pokračovat v plnění našeho poslání, jak nejlépe dovedeme, řekl Lucio Tan , zdůrazňující, jak důležité je pro zemi mít úspěšnou leteckou společnost.

Je to slavnostní okamžik pro PAL, všechny naše partnery, akcionáře a naše zaměstnance, kteří se nejvíce věnovali a tvrdě pracovali v pro nás těžké chvíli. Děkujeme našim zákazníkům za jejich podporu a Filipíncům za jejich hlubokou důvěru v jejich národního leteckého dopravce v procesu restrukturalizace, řekl Gilbert F. Santa Maria, generální ředitel Philippine Airliens. „Čeká nás mnoho výzev, ale těšíme se, že je budeme moci splnit jako „obnovující se“ letecká společnost, která má nyní lepší pozici pro strategický růst a obsluhu našich zákazníků, dodal generální ředitel.

V současnosti dopravce čeká na znovuotevření hranic Filipín, které se rozkládají na 7100 ostrovech, z nichž je obydlena necelá tisícovka. Nejprve budou obnoveny lety do pevninské Číny a Austrálie. Následně by si přál obnovit lety do okolních států a Londýna s Paříží z Evropy. 

Flotila Philippine Airlines

Dopravce byl založen v roce 1941 a provozuje flotilu 54 letadel Airbus a Boeing. Čtyři A320-200, osmnáct A321-200, osum A321neo, jedenáct A330-300 a čtyři A350-900 a deset Boeingu 777-300. V plánu má nákup Boeingu 777X, které mají nahradit starší dálková letadla Boeing 777-300. 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Přejít k navigační liště