Lasta vrak v Ústí nad Labem - foto MP Ústí nad Labem

V Berlíně uznán technicky nezpůsobilým, druhý den odstaven v Ústí nad Labem

27. ledna se na tísňové lince policie ozval jeden z občanů Ústí nad Labem, který upozornil na špatně odstavený dálkový autobus na ulici Vinařská. Na místě hlídka policie našla odstavený vrak autobusu z mezinárodní linky Hamburg – Bělehrad, kterému v Berlíně zakázala další cestu německá policie. Pro zajištění dodržení zákazu pokračování v jízdě mu odebrala SPZ. Většina karoserie byla rezavá a palivová nádrž byla slepená izolepou. Po jejím odlepení zelo místo prázdnotou.

Reklamy
Lasta vrak v Ústí nad Labem - foto MP Ústí nad Labem
Lasta vrak v Ústí nad Labem – foto MP Ústí nad Labem

Německá odtahová služba však tento vrak odvezla do Ústí a vrátila se zpět aniž by bylo známo, proč jej zde zanechala. Na základě poznatku, že jde o vrak autobusu patřící srbské společnosti Lasta Beograd, která v současné době spolupracuje se společností Flixbus na mezinárodních linkách po odkoupení Eurolines, tak vzniknul problém, co s vrakem udělat.

Ústecká radnice se rozhodla odstranit vrak na své náklady. Všechny náklady za přesun přitom budou putovat za osobou odpovědnou za umístění tohoto vraku v Ústí.

Vyjádření společnosti Lasta Beograd se zatím nepodařilo získat. Přitom právě tento vůz patří mezi ty, které mají jezdit na lince Praha – Bělehrad pod společností Flixbus.

Admin
Author: Admin