27/07/2021

V Berlíně uznán technicky nezpůsobilým, druhý den odstaven v Ústí nad Labem

Stránka navštívena: 331
0 0
2 min read
Lasta vrak v Ústí nad Labem - foto MP Ústí nad Labem

Lasta vrak v Ústí nad Labem - foto MP Ústí nad Labem

Stránka navštívena: 332
0 0
Doba čtení příspěvku:59 Sekund

27. ledna se na tísňové lince policie ozval jeden z občanů Ústí nad Labem, který upozornil na špatně odstavený dálkový autobus na ulici Vinařská. Na místě hlídka policie našla odstavený vrak autobusu z mezinárodní linky Hamburg – Bělehrad, kterému v Berlíně zakázala další cestu německá policie. Pro zajištění dodržení zákazu pokračování v jízdě mu odebrala SPZ. Většina karoserie byla rezavá a palivová nádrž byla slepená izolepou. Po jejím odlepení zelo místo prázdnotou.

Lasta vrak v Ústí nad Labem - foto MP Ústí nad Labem
Lasta vrak v Ústí nad Labem – foto MP Ústí nad Labem

Německá odtahová služba však tento vrak odvezla do Ústí a vrátila se zpět aniž by bylo známo, proč jej zde zanechala. Na základě poznatku, že jde o vrak autobusu patřící srbské společnosti Lasta Beograd, která v současné době spolupracuje se společností Flixbus na mezinárodních linkách po odkoupení Eurolines, tak vzniknul problém, co s vrakem udělat.

Ústecká radnice se rozhodla odstranit vrak na své náklady. Všechny náklady za přesun přitom budou putovat za osobou odpovědnou za umístění tohoto vraku v Ústí.

Vyjádření společnosti Lasta Beograd se zatím nepodařilo získat. Přitom právě tento vůz patří mezi ty, které mají jezdit na lince Praha – Bělehrad pod společností Flixbus.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %