Škoda Group dodá trolejbusy do Českých Budějovic

Škoda 33Tr pro České Budějovice. Vizualizace Škoda Group

Zelená mobilita v Českých Budějovicích bude výrazně posílena rozšířením vozového parku o 35 nových moderních trolejbusů Škoda 33Tr. Jedná se o nejvýznamnější historickou investici v hodnotě téměř 700 milionů korun kterou vyhrála Škoda Group, v Českých Budějovicích u společnosti Dopravní podnik města České Budějovice, a.s..

Reklamy

Cestující se mohou těšit na pohodlnou cestu v prostorných klimatizovaných interiérech nových kloubových 18metrových trolejbusů. Tato vozidla s trakčními bateriemi mohou ujet minimálně 12 km bez trolejového vedení. Prvních 14 trolejbusů bude předáno v první polovině roku 2025, finální dodávka je naplánována na polovinu roku 2026.

Tato zakázka dále posiluje úspěšnou spolupráci mezi výrobcem a Dopravním podnikem města České Budějovice trvající již tři desetiletí. V jihočeské metropoli je v provozu celkem 57 trolejbusů, všechny vyrobené ve Škoda Group.

Současná flotila budějovických trolejbusů se rozroste o moderní vozidla Škoda 33Tr. Jedná se o kloubové 18metrové trolejbusy vybavené moderním informačním a odbavovacím systémem. Cestující se mohou těšit na prostorný a klimatizovaný interiér, díky němuž bude cestování po městě ještě pohodlnější.

Trolejbusy Škoda 33Tr znamenají posun nejen v dopravě, ale i ve zprostředkování mimořádného zážitku každému cestujícímu, sdělil Karel Majer, Předseda představenstva Škoda Electric ve Škoda Group.

„Tento kontrakt je pro nás velmi důležitý pro obnovu vozového parku, zároveň je to také největší investice v historii dopravního podniku, která přinese našim cestujícím ty nejmodernější dopravní prostředky a tím zkvalitní a zatraktivní městskou hromadnou dopravu v našem městě,“ řekl Slavoj Dolejš, ředitel a předseda představenstva Dopravního podniku města České Budějovice

„Jsme nesmírně rádi, že můžeme dále rozvíjet už tak pevné vztahy s Českými Budějovicemi – městem, je domovem téměř 60 trolejbusů Škoda. Jsme připraveni poskytnout jeho obyvatelům spolehlivé a udržitelné řešení veřejné dopravy. Trolejbusy Škoda 33Tr znamenají posun nejen v dopravě, ale i ve zprostředkování mimořádného zážitku každému cestujícímu,“ uvedl Karel Majer, Předseda představenstva Škoda Electric ve Škoda Group.

Nová vozidla budou vybavena trakčními bateriemi pro dojezd minimálně 12 km. Díky tomu můžete pohodlně obsluhovat i úseky bez trakčního vedení. Pro zvýšení bezpečnosti pak bude nainstalovaný moderní kamerový systém. Prvních 14 trolejbusů bude dopravnímu podniku předáno v první polovině roku 2025, poslední vozidlo bude doručeno v polovině roku 2026.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading