• 06/07/2022 06:28

Železnice chce nahradit každý pátý vnitrostátní let v Německu

ByAdmin

Říj 20, 2021 , , , , , ,
Stránka navštívena: 1055
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 19 Sekund

Německé dráhy uvedou do nového jízdního řádu několik nových sprinterů, které spojují největší města. Jak upozorňují němečtí komentátoři, cílem DB je v blízké budoucnosti nahradit každé páté letové spojení po železnici.

Aby se zvýšil počet volných míst, bude postupně přidáváno ICE XXL, tj. 13dílné vlaky ICE 4 na nejdůležitějších vnitrostátních tratích. Mezi nimi bude hrát hlavní roli linka Mnichov-Stuttgart-Frankfurt Flughafen-Kolín-Dortmund-Hamburk. Na tuto linku budou v první řadě nasměrovány nové vlaky dodávané výrobcem v průměru každé 4 týdny.

Od poloviny prosince se v jízdním řádu objeví tři páry ICE Sprinter mezi Berlínem a Kolínem, kde doba jízdy klesne pod 4 hodiny. Přibydou také vysokorychlostní spoje mezi Kolínem a Mnichovem a mezi Hamburkem a Frankfurtem. Další, večerní (v obou směrech) pár ICE Sprinter také spojí hlavní město Německo s hlavním městem Bavorska.

Soutěž o let (včetně příjezdu na letiště, procedury odbavení atd.) Trvající méně než 4 hodiny má povzbudit cestující k cestování po železnici. To už je například mezi Mnichovem a Frankurtem. Lufthansa téměř výhradně slouží spojujícím cestujícím až s jedenácti lety denně. Cesta vlakem z centra Mnichova do centra Frankfurtu obvykle trvá 3 hodiny a přibližně 20 minut, takže je to nepochybně výhodné pro cestující po železnici.

Totéž se děje mimo jiné mezi Mnichovem a Lipskem, Mnichovem a Berlínem, Mnichovem a Stuttgartem nebo Frankfurtem a Düsseldorfem, kde jsou obecně zapotřebí méně než 4 hodiny. Tato doba se zdá být psychologickým limitem, který podporuje volbu železnice jako nejrychlejšího dopravního prostředku na trase. Podobné je to na mnoha mezinárodních linkách: Frankfurt-Paříž, Frankfurt-Brusel, Mnichov-Curych, Stuttgart-Curych, Düsseldorf-Amsterdam nebo Mnichov-Vídeň .
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %