» Domů » Městská doprava » Deset elektrických autobusů BYD dorazí do Miskolce

Deset elektrických autobusů BYD dorazí do Miskolce

Městská dopravní společnost okresu Borsod, MVK Zrt. Na konci června zveřejnila výzvu k předkládání návrhů zveřejněných při nákupu 10 kusů čistě elektrických autobusů a je kompatibilní s vozidlem, lze jej instalovat venku, dokonce i pro všechny autobusy současně nabíjející nabíjecí infrastrukturu. Na druhém místem stal čínský BYD, který má výrobní základnu v Maďarsku. MVK Zrt. Zajišťuje vozidla s nulovými emisemi a nabíjecí infrastrukturu v rámci vládního programu Green Bus, se státní dotací přibližně 1,5 miliardy HUF .

Dohoda o nákupu 10 nízkopodlažních, třídveřových, městských elektrobusů BYD K9UD LF a souvisejícího nabíjecího systému byla uzavřena mezi MVK Zrt. A tuzemskou dceřinou společností BYD. Smlouvu podepsali Péter Demeter, generální ředitel dopravní společnosti, a László Krenner, obchodní manažer pro střední a východní Evropu, jménem BYD Electric Bus & Truck Hungary Kft.

Podle dohody společnost nakoupí nová vozidla a infrastrukturu nezbytnou pro jejich provoz za 2,1 miliardy HUF. Výše státní podpory je 1,5 miliardy forintů, zbývající část hradí město ze svého. Očekává se, že od léta 2022 se na plnění úkolů místní veřejné dopravy v Miskolci budou podílet čistě elektrická vozidla, řekl generální ředitel Péter Demeter po podpisu smlouvy. Díky nákupu bude MVK moci získat rozsáhlé zkušenosti s technickými vlastnostmi a provozem elektrických vozidel, které bude moci v budoucnu využít. Kromě zvýšení standardu cestovních služeb je prioritou společnosti také snížení emisí z jejích vozidel.

Zařízení pro nabíjení autobusů bude instalováno v prostorách MVK Zrt. Aby bylo možné zřídit dobíjecí stanice, musí být v areálu společnosti vybudována elektrická síť a zprovozněna také nová trafostanice. Nabíjecí infrastruktura bude schopna nabít každé vozidlo na 100% až za 5 hodin, i když budou všechny autobusy nabíjeny současně.

Vozy budou vybaveny 35 sedadly pro cestující v 12 metrů dlouhých autobusů, které pojmou 82 lidí. Ekologická vozidla jsou vybavena klimatizací s chladicím výkonem 30 kW, jednotným vnějším i vnitřním vizuálním a interním zvukovým informačním systémem pro cestující, 2–2 okny na každé straně, 1–1 kamerovými čítači na dveře, couvací kamerou, vnitřním bezpečnostním kamerovým systémem , palubní WiFi a USB ze všech sedadel. budou také vybaveny nabíjecími body.

Místně bezemisní autobusy budou přesunuty dvěma elektrickými nábojovými motory BYD, každý s maximálním výkonem 150 kW. Do autobusů určených pro Miskolc bude zabudován nejnovější vývoj baterie 422 kWh lithium -železo -fosfátového (LFP) čínského výrobce, která zaručuje delší dojezd než dříve.

Admin
Author: Admin


Warning: Undefined variable $copyright in /www/doc/www.transportminutes.eu/www/wp-content/themes/localnews/footer.php on line 58
| Design & develop by AmpleThemes