foto Regiojet

vlak Regiojetu na nádraží ve Vídni, Hauptbahnhof. Foto © Regiojet

RegioJet spustil předprodej jízdenek na vánoční období a začátek roku 2023 a to včetně evropských destinací jako je Vídeň, Budapešť, Bratislava nebo Košice. Od 11. prosince, kdy začne platit nový jízdní řád, se navíc zkrátí některé cestovní časy. Například mezi Prahou a Ostravou dojde ke zkrácení jízdní doby až o 13 minut.
„Přestože je podzim v plném proudu, řada lidí už plánuje advent a vánoční svátky. Vhod jistě přijde informace o tom, že mají lidé možnost zakoupit  u RegioJetu jízdenky na vlakové spoje do evropských metropolí jako je Vídeň, Budapešť či Bratislava, kde 17. listopadu začínají vánoční trhy,” říká výkonný ředitel vlakové dopravy RegioJet, Jakub Svoboda. Vedle těchto destinací jsou mezi zákazníky RegioJet populární předvánoční výlety také v rámci České republiky do Prahy, Olomouce či Brna.

Reklamy

Zároveň startuje rovněž předprodej jízdenek do Košic, kam lidé mohou cestovat před Vánoci zpět za rodinou v sedačkových vozech nebo v pohodlí lůžkových vozů. Od prosince, kdy vstoupí v platnost nový jízdní řád, dojde navíc na této lince ke zkrácení cestovního času přibližně o 13 minut.

Na předvánoční výlety do evropských destinací mohou lidé využít kromě vlakových spojení také autobusů. Odstartoval také prodej autobusových jízdenek do Londýna, Amsterdamu, Paříže, Lyonu, Curychu, Milána či Říma.

I přes všeobecné zdražování se RegioJet snaží držet ceny u svého cateringu na původní úrovni a nezvýšil cenu ani jednoho produktu. Cestující si tak mohou vychutnat kávu zdarma, výborný koláč za 10 Kč, pivo Pilsner Urquell za 25 Kč a zároveň si nově z palubního menu objednat teplou snídani, batátovou polévku, vynikající olivy k vínu a další novinky. Nové menu je na palubách k dispozici od 2. listopadu.

Novinky v jízdním řádu: Nová linka na vídeňské letiště a rychleji z Prahy do Brna
„V současné době probíhá finální jednání mezi RegioJetem a brněnským magistrátem o výsledné podobě spojení mezi Brnem a vídeňským letištěm Schwechat. Linka má být v pilotním provozu spuštěna letos v prosinci. Očekáváme, že jízdenky budou v prodeji už velmi brzy,” doplňuje Jakub Svoboda.

Vítaná změna nastane také od 1. července 2023, kdy bude ukončena výluka u Brandýsa nad Orlicí a vlaky směřující z Prahy do Brna budou opět trasovány přes Českou Třebovou. Cestovní čas se tak na této trase zkrátí o 26 minut na 2 hodiny 33 minut.

foto Regiojet

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading