Bouře Sabine uzemní leteckou dopravu

Anglie, Německo, země Beneluxu, Francie a Dánsko. Zde se očekává, že bouře Sabine, která se žene na Evropu, bude mít sílu hurikánu. Do České republiky by měla bouře dorazit pravděpodobně v pondělí. Její síla však bude v Česku menší.

Bouře Sabine, v Británii nazývaná Ciara, má podle předpovědi dorazit přes Atlantik do Spojeného království a severozápadního Německa v neděli.

Kvůli bouři by neměla fungovat letecká i pozemní doprava v Anglii a Dánsku. V neděli večer by pak za podpory vydatného deště měla dorazit do Německa. Tady nejsou vyloučeny lokální záplavy a krupobití.

V ČR by tak silná Sabine být neměla. Její rychlost by oproti ostatním evropským zemím měla být menší. I tak nejsou vyloučeny pády stromů, povalené dopravní značení či komplikace v dopravě. Zvláště pak v letecké dopravě bude možné očekávat větší zpoždění, případně konečné odříkání spojů. U železnice lze čekat rozsáhlá zpoždění většiny spojů, ať už v Anglii, Německu nebo zemích Beneluxu.

Německá média a zvláště státní úřady upozorňují obyvatele, aby zvláště v pondělí zvážili, jestli musí nutně cestovat a nejde odložit cestu na jiný den. V důsledku bouře Sabine bude možné čekat uzavření velkého množství silnic z důvodu pádů stromů, střech a dalších překážek na silnici.

Jak uvádí aktu.news bouře Sabine či Ciara je zimní orkán, který se vyskytuje přibližně každé dva roky. Letošní bouře by rekordních čísel dosahovat neměla, předčí ji orkán Kyrill z roku 2007 nebo Lothar z roku 1999.

úprava Aktu.news, Transport Minutes

Admin
Author: Admin