Skupina FS Italiane a její dceřiná společnost TX Logistik AG objednaly od společnosti Siemens Mobility 40 nových lokomotiv Vectron.

Smlouva byla podepsána na veletrhu Transport Logistic v Mnichově, jak oznámil stavitel vlaků. Zakázka, která má celkovou hodnotu kolem 300 milionů eur, zahrnuje také údržbu na 15 let plus volitelné prodloužení do příští revize. Byla také dohodnuta opce na objednání dalších 25 vozidel.

Digitální servisní aplikace Railigent X od společnosti Siemens umožňuje „podmíněně orientovanou, prediktivní údržbu vozového parku Vectron“ s cílem zajistit „nejvyšší úroveň spolehlivosti a dostupnosti“, vysvětlil šéf Siemens Mobility Michael Peter.

Vícesystémové lokomotivy objednané pro TX Logistik mají maximální rychlost 160 km/h, jsou vybaveny evropským vlakovým řídícím systémem ETCS a národními vlakovými řídícími systémy pro provoz v Německu, Rakousku, Švýcarsku, Nizozemsku a Itálii. Údržba má být prováděna podél celého koridoru Rýn-Alp v síti dílen Railcover.  Lokomotivy se mají vyrábět v závodě Siemens Mobility v Mnichově-Allachu. Využití hnacích vozidel je určeno pro nákladní dopravu na Rýnsko-alpském koridoru.

Foto © Siemens Mobility

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

By redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém