Společnost Volvo Trucks podepsala prohlášení o záměru prodat do roku 2030 1 000 elektrických nákladních vozidel společnosti Holcim, jednomu z největších světových poskytovatelů stavebních řešení. Dohoda je dosud největší komerční objednávkou elektrických nákladních vozidel Volvo a prvních 130 nákladních vozidel bude dodáno v letech 2023 a 2024.

Holcim je globální výrobce stavebních řešení se sídlem ve Švýcarsku. Nyní se společnost a její dodavatelé se společností Volvo Trucks dohodli, že do roku 2030 naplánují nasazení 1 000 elektrických nákladních vozidel Volvo napříč provozy Holcim v Evropě.

Prvních 130 těžkých elektrických nákladních vozů Volvo FH a Volvo FM bude dodáno na trhy včetně Francie, Německa, Švýcarska a Spojeného království během čtvrtého čtvrtletí roku 2023 a v průběhu roku 2024.

Dohoda je výsledkem širšího partnerství mezi Holcim a Volvo Group.

„Dlouhodobá spolupráce a pevné odhodlání skutečně něco změnit jsou zásadní pro to, aby se velké snížení CO2 stalo realitou. Jsem velmi hrdý na partnerství, které jsme vytvořili s Holcim, a na výsledky, kterých společně dosahujeme,“ říká Martin Lundstedt, prezident a generální ředitel Volvo Group.

„Přechod na nulovou síť vyžaduje hlubokou spolupráci napříč hodnotovými řetězci. Jsme nadšeni, že můžeme spolupracovat se společností Volvo za účelem dekarbonizace logistiky našich evropských operací pomocí elektrických vozových parků, čímž posouváme náš cíl dosáhnout do roku 2030 30 % bezemisních těžkých nákladních vozidel,“ říká Jan Jenisch, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Holcim.

Nahrazením 1 000 stávajících naftových nákladních vozidel Volvo FH za nákladní vozidla Volvo FH Electric využívající zelenou elektřinu na typické trase by bylo možné ušetřit až 50 000 tun CO2 ročně.

Obě společnosti se zavázaly k iniciativě Science-based targets, která podněcuje ambiciózní opatření v oblasti klimatu v soukromém sektoru, a obě jsou také zakládajícími členy First Movers Coalition (FMC).

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

By redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém