Když je justice slepá, okradených může být stovky

Stránka navštívena: 303
0 0
Doba čtení příspěvku:8 Minut, 24 Sekund

Začalo to, jako u všech kteří chtěli či museli měnit bydlení a byli k tomu dohnáni osudem. Pán Petr se staral o svého otce, kterého měl v péči, jeho přítel naletěl doslovně bankovní úředníci která slibovala co nesměla a tak měl založenou firmu, s kterou musel něco začít dělat. Proto po internetu a skrze své známé hledali vhodnou osobu, která bude garantovat odbornost v pohostinství. Výsledek byl ten, že poznali tehdy pracujícího muže ve FN Motol, který o sobě tvrdil, že jim pomůže a bude garantovat odbornost i něco zdědil po své babičce, která byla bohatá, jeho biologická matka ho dala do děcáku, protože je prý na drogách. Nebylo by na tom nic tak divného, kdyby řada věcí od muže z FN Motol nebyla lživá, jak se ukázalo až časem. Pán Denis, který pracoval, jako sanitář v nemocnici a zatajoval řadu informací byl pod drobnohledem své matky, která zde také pracovala.

Jednoho dne došlo na setkání s panem Denisem v Brně, kam přijel za panem Petrem a jeho přítelem. Měli se dohodnout na podobě spolupráce na firmě a následně všem okolo dalšího postupu. Přítel pana Petra mezitím začal pracoval v Lidlu, kde si vedl více, než dobře. Manažer prodejny byl s ním maximálně spokojený a dokonce si ho dle svých slov zamiloval pro svoji svědomitost a maximální odhodlání a nasazení za kolektiv i snahu o svůj další rozvoj. Nový manažer prodejny, který měl přijít zanedlouho dnes oceňuje Petrova přítele, jako úžasného, svědomitého a odhodlaného muže, který dokáže vést kolektiv a proto díky tomu povýšil už na vedoucího směny.

Pán Denis, který měl pomoci s firmou mezi tím dokázal naslibovat pomoc s péčí a bydlením, které nevyhovovalo pro nemocného a odkázaného na cizí pomoc tatínka pana Petra. Ten tak našel na internetu nabídku rodinného domu nabízenou realitní kanceláří M&M Reality Holding, zastoupenou makléřem Blažkovičem. Prohlídka domu byla poměrně brzo i řada slibů a ujištění, jak vše bude hrazeno a co se a kdy bude dít, byť v této době roku 2020 platil lockdown a nesměli realitní kanceláře podnikat což si po svém vykládá společnost M&M Reality Holding, která toto vládní opatření porušuje a nejenom v této nabídce. Výsledek je ten, že dochází k domluvě mezi zúčastněnými, že vše na placení půjde za panem Denisem, který toho času pobýval u pana Petra doma a sliboval co vše a jak udělá. Mezitím u nich doma potaji kradl věci a peníze. Klubalo se z dotyčného pana Denise něco nepěkného a matka pana Petra doslovně zuřila, když ji chybělo 5 tisíc, i další věci. Vše přitom pán Denis popíral a měl potřebuje jet za kamarádem do Prahy, kde prý má dítě a vydával cizí dítě na své. Bude na víkend u kamaráda Ivana, který se jinak věnuje hudbě a je uznávanou osobou. Tento pán Denis přitom lživě a podvodně jedná ne poprvé, jak se později ukazuje a zjišťuje, ale vždy vše skončí na naši justici a městském státním zastupitelství, které vše hodí na přestupek, bez pokuty a nějakého postihu.  Poškozených je už celá řada ať jde o právníka Černého, nebo bývalé kolegy pana Denise, včetně jeho příbuzných. Jeho matka uvádí, že i ji okradl, musela za něj platit co už kde udělal za škodu.

Mezitím v Brně panu Petrovi, jeho příteli i jeho matce přichází výzva, aby zaplatili provizi realitní kanceláři, protože doposud realitní kancelář neobdržela platbu, jak sliboval pán Denis. Tu tvrdí pán Denis, že vyřeší jeho právník a nemají nic dělat, vše je prý v pořádku a co viděli dům je vadný, zatéká do něj – to uvedl i realitní makléř, který prováděl prohlídku. Nejde však přitom o zásadní vadu při prodeji domu. Pán Denis přitom mezi tím tvrdí, že došlo k odstoupení od smlouvy, skrze jeho právníka a musí hledat jiné bydlení to nachází u maličké realitní kanceláře paní Dolníčkové. Ta jim kousek od Brna ukazuje značně velký a krásný rodinný dům s velkou zahradou, kde by mohl být otec pana Petra a v klidu dožívat v bezbariérovém domě. Pán Denis opět slibuje co vše a jak udělá, realita je ta, že ujíždí do Prahy s mobilním telefonem a notebookem, který směl používat dočasně v Brně od přítele pana Petra, ti tak dávají trestní oznámení pro krádež a další trestnou činnost na pana Denise.

Práce Policie a justice je zarážející

Vyšetřovatelka v případu paní Jana Moudrá jako stará a kovaná zločinci už má něco za sebou, ale přístup k případu je více, než zarážející. Za více, než měsíc od oznámení trestného činu si volá k výslechu pana Petra, následně jeho přítele a až nakonec jeho matku, aby jim řekla a to doslovně “budete si muset vše zaplatit u realitky, jste najivní blbci, já to řešit nehodlám, že on lhal a udělal podvod”. Po stížnosti nadřízenému vyšetřovatelky Moudré městské státní zastupitelství nařizuje ve věci zjistit vše co jde a důkladně vše prověřit. Při vyšetřování pán Denis uvedl do protokolu řadu nepravd a lží, které následně potvrdil realitní makléř společnosti M&M Reality Holding, že se stali jinak, jak uvedl pán Petr s jeho přítelem a jeho matkou. Stává se tak z pana Denise lhář a účelově fungující osoba, která opět poškozuje někoho dalšího.

Městské státní zastupitelství po pomalu 1/2 roce od podání trestního oznámení případ odkládá, protože nechce ve věci dále konat a prý jde jenom o přestupky a věc si mají řešit jinak. Škoda je přitom 230 tisíc korun! Mezitím právní zástupce společnosti M&M Reality Holding vyhrožuje zničením panu Petrovi s jeho přítelem i jeho matkou za to co udělal pán Denis a podává na ně žalobu k soudu, který opět bude řešit jedna z 5 soudců v ČR, kteří ochotně vyjdou vstříc žalobci a více nezkoumá možná pozadí a pochybení samosoudkyně Mgr. Hana Slaná.

Prapodivné jednání u soudu

Řadu klientů společnosti M&M Reality už má s touto soudkyní své zkušenosti a řada z nich ji nazvala hulvátem, či zakomplexovanou čůzou co si léčí své mindráky na lidech a okrádá je, jako jiní zločinci, které má soudit a trestat, byť je to i ona sama. Přitom jakákoliv stížnost na chování této soudkyně skončí na stole předsedy městského soudu, který s tím nic neudělá a vše se drží potichu. I v tomto případě je více, než dost zarážející jednání samosoudkyně Slané. Po celou dobu obou stání soudkyně sleduje žalobce, jako kdyby byla jim posedlá, při výslechu svědka žaloby, realitního makléře pana Blažkoviče zakáže jeho výslech panu Petrovi s tím, že ona je tu šéf a nesmí se ho na nic ptát, ona si to nepřeje. V záznamu soudu, přitom tuto skutečnost ani raději neuvádí a zatajuje i svým nadřízeným. Realitní makléř u soudu řekl, že se před soudním stáním radil s někým z vedení společnosti a ten mu říkal co bylo ve věci. Docela zajímavé, protože do Policejního protokolu vypověděl řadu jiných informací, které následně zapřel u soudu. Dá se tak pochybovat o tom, že realitní makléř mluvil pravdu, před právním zástupcem svého zaměstnavatele a účelově lhal u soudu. Po řadě otázek, kdy se soudního jednání neúčastní pán Denis, který bez jediné omluvy nedorazí k soudu vše ukončuje soudkyně Slaná účelovými otázkami snižující důstojnost a uráží na cti Petrovi matku, ti si jako řada dalších už podávají stížnost na paní soudkyni, leč marně. Opět a zase předseda soudu nic ve věci neudělá a je to ztráta času.

Samosoudkyně Mgr. Hana Slaná přitom při odvolání se ze strany pana Petra a celé jeho rodiny uvádí neexistující číslo bankovního účtu, aby zabránila možnému zkoumání vyšší instancí v tomto případě krajský soud v Brně. Vymáhaná částka je ze strany M&M Reality 177 tisíc + 10% úrok co je dle Mgr. Hany Slané v naprostém pořádku a můžou si za to sami, že chtěli řešit zdraví otce a aby důstojně dožil. Mezi tím však otec pana Petra zemřel na zápal plic a černý kašel v nemocnici a celá rodina pana Petra zažívá jeden šok za druhým. Státní aparát uvádí otce pana Petra mezi covid osoby, které mu podlehli, ač tomu tak není. Matka pana Petra už nemá sílu dál nic dělat a chce zemřít, musí přitom řešit změnu bydlení, aby našli jiné bydlení, kde současný majitel domu jim neprodlouží nájem, protože chce opravovat byt, kde bydlí oni sami už 37 let, před nimi jejich předci, celkem by tak mohlo jít o až 60 let, kdy neprošel byt žádnou opravou a modernizací.

Celé toto tak má více, než děsivé pozadí toho, jak může dopadnout jedna rodina a to ve snaze pomoct nemocné osobě v rodině a narazí na podvodníka, kterého naše justice nehodlá trestat za své chování. S největší pravděpodobností budou muset zaplatit částku za pana Denise, který po emailu vydírá a vyhrožuje. Žádná právní kancelář přitom neměla tu odvahu se postavit za rodinu pana Petra a zastupovat je u soudu, jak se vyjádřil jeden z právníků vůči M&M Reality Holding je to mafiánská společnost, která každého žaluje a žije hlavně z toho co vysoudí na lidech, jako je pán Petr či řada lidí co prodá nemovitost s jinou realitkou, než je M&M Reality, i když i ona sama měla s dotyčným uzavřenou smlouvu, ale sama se ničím o to nezasadila. Během jednoho roku podala společnost M&M Reality Holding neuvěřitelných 916 žalob k soudům v ČR (informace poskytnuta Min. Spravedlnosti ČR, dle zákona o informacích)!

Z velké většiny přitom jde o žaloby na lidi, kteří díky práci jiné realitní kanceláře dosáhnuli toho co požadovali u konkurence. Tato realitní kancelář vyhrožuje a vydírá téměř každého, kdo se ji pokusí postavit, nebo ji obejde. Díky tomu si mohla dovolit to, aby sponzorovala řadu akcí na TV Prima, jako byla Mise nový domov. Je to tak více, než smutné co se děje na Českém realitním trhu. Asociace realitních kanceláří přitom uvádí že jmenovaná realitní kancelář není členem asociace pro své amorální jednání, smlouvy za hranou zákonů a etiky, vše řeší žalobami u soudů a pro nízkou vzdělanost soudců ČR ji vše prochází, realitní makléři ve velké většině případů neříkají pravdu klientům. Je to tak pouhá shoda náhod a velké smůly na nesolidní osoby a firmy na trhu pro pana Petra s jeho přítelem a matkou?

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Přejít k navigační liště