
Praha pokračuje ve výstavbě parkovacích domů. Několik týdnů po otevření P+R na Černém Mostě byla zahájena výstavba nového domu na Praze 13. P+R Nové Butovice bude dokončeno na jaře roku 2023, nabídne 379 nových parkovacích stání. Bude zde také vyhrazen prostor pro imobilní řidiče, a dvanáct stání bude k dispozici pro nabíjení elektromobilů.
Větší část míst bude sloužit pro záchytné parkoviště P+R s možností přestupu na metro B ve stanici Nové Butovice. Celkem 182 parkovacích míst bude do budoucna sloužit rezidentům. I zde budou místa vyhrazená pro invalidy a dále celkem osm stání pro motorky.
Příští rok Praha zahájí stavbu P+R Opatov pro 450 aut. P+R Depo Zličín a Depo Hostivař pro dalších 1100 aut mají připravenou dokumentaci. V přípravě je mnoho menších plošných parkovišť s kapacitou okolo 100 parkovacích míst. Dále se připravují projekty na P+R Lednická, Podbaba, Uhříněves, Horní Počernice a Čakovice.
Podobné zprávy
BVG zadává další objednávku na elektrické autobusy: 270 kloubových autobusů Solaris
Společnost Yutong představila na summitu UITP Hamburg 2025 novou generaci bateriového elektrického meziměstského autobusu IC12E a předvedla inovace v oblasti elektrifikace
Kladno Resort: Zahájení prodeje a výstavby nejdostupnějších moderních rodinných domů v blízkosti Prahy