• 07/07/2022 04:14

Vyšetřování majetkové trestné činnosti přineslo akční závěr

Stránka navštívena: 378
0 0
Doba čtení příspěvku:2 Minut, 6 Sekund

V noci z pondělí (06.12.2021) na úterý(07.12.2021) překonal dosud neznámý pachatel řádně uzamčené dveře jedné z budov na ulici Sama Chalupku v Pezinku a vjel do prostor tam situované garáže, odkud následně 2 ks kol a 3 ks elektrických kol. Škoda, která byla tímto jednáním způsobena, byla vyčíslena na 66.300, – €.
Případem se začali ihned po přijetí oznámení zabývat policisté Okresního ředitelství PZ v Pezinku, kteří v součinnosti bratislavskou krajskou kriminálkou provedli potřebné vyšetřovací a operativní úkony. Jejich výsledkem bylo lokalizování odcizeného motorového vozidla, které se mělo podle získaných informací nacházet v areálu bytového komplexu v obci Veľké Úľany, okr. Galanta.
Policisté v rámci intenzivního vyšetřování získali zároveň informace k osobě, jejíž přítomnost potřebovali z důvodu dalších procesních úkonů zajistit. Tou osobou byl 37letý muž z okresu Dunajská středa. V průběhu včerejšího večera (08.12.2021) zpozorovali policisté tohoto muže, jako řidiče vozidla zn. AUDI v obci Černý Brod, okr. Galanta. Vůz se policisté rozhodli na místě zákonným způsobem zastavit a řidiče zadržet na základě předchozího souhlasu prokurátora.
Při kontrole zpozorovali že řidič je ozbrojen krátkou střelnou zbraní. Řidič se dal s vozidlem z místa na útěk, při kterém poškodil několik zaparkovaných motorových vozidel, jakož i služební silniční vozidlo. Při úniku dokonce ohrozil i příslušníka Policejního sboru, který ho chtěl zastavit. Policisté v souladu se zákonem použili vůči unikajícímu vozidlu i služební střelnou zbraň, as přihlédnutím k ochraně života a zdraví osob vystřelili několik výstřelů na oblast pneumatik vozidla. Po nich vozidlo zastavilo a řidič se dal na útěk ve směru do blízkého pole. Policisté začali neprodleně po osobě pátrat.

Policisté spojili v terénu síly a také galantští policisté byli nasazeni do akce. Na zadržení hledaného muže jsme použili i kynologa se služebním psem a muže nakonec zadrželi galantští kriminalisté na půdě opuštěného domu.
Po ukončení služebního zákroku si případ na místě převzal vyšetřovatel z Galanty. Výjezdový tým provedl prohlídku motorového auta Audi A4. V autě našli a zajistili pistoli vz. CZ, samopal vz. 58, náboje do zbraní ale i látky s podezřením na drogy. V současnosti probíhá podrobná expertíza zajištěných předmětů.
Galantský vyšetřovatel začal ve věci trestní stíhání a zadržený muž je podezřelý z útoku na veřejného činitele, z nedovoleného ozbrojování, z poškozování cizí věci, ale také z drogové trestné činnosti. Policisté vykonávají stále se zadrženým procesní úkony. Prozatím zůstává muž v cele policejního zajištění. A pokud to procesní situace ve vyšetřování dovolí, o případu poskytneme později i další informace.

Policie SK – Bratislavský kraj

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %