Foto Crest Communications Ostrava s.r.o

K energetické nezávislosti s využitím obnovitelných zdrojů směřuje výrobní komplex Urbanity Campus Tachov. Pomůže mu k tomu uchovávání přebytků zelené elektřiny v nově spuštěném bateriovém úložišti s celkovou

Reklamy
Foto Crest Communications Ostrava s.r.o

kapacitou 1,4 MWh. To je napojené na střešní solární elektrárnu o výkonu 5 MWp, která je největší svého druhu v Česku. Vyrobená energie pokryje až 40 % roční spotřeby výrobního areálu, nemovitostní skupina Urbanity navíc plánuje kapacitu uložiště v příštích letech významně rozšířit.

„Instalaci velkokapacitního bateriového úložiště v našem tachovském kampusu vnímáme jako další nezbytný krok, který nás posouvá k energetické nezávislosti a zároveň je šetrný k životnímu prostředí. V současné době jsme schopni vlastními zdroji bilančně pokrýt energetické potřeby kampusu skoro z poloviny, kapacitu baterie přitom plánujeme více než zdvojnásobit. Po zelené energii je mezi výrobními firmami velká poptávka a věřím, že takové řešení může být ukázkovým modelem nejen pro další průmyslové areály, ale také pro města a obce,“ uvádí Roland Hofman, CEO společnosti Urbanity.

Bateriové úložiště o kapacitě 1,4 MWh bylo v průmyslovém areálu Urbanity Campus Tachov instalováno, aby bylo možné vyrobenou zelenou energii z velké střešní elektrárny efektivně beze zbytku využít přímo v areálu. Baterie je napojena na takzvaný komunitní energoblok, takže s její kapacitou mohou pracovat všechny provozy průmyslové zóny.

Velkokapacitní bateriové úložiště je v rámci energobloku propojeno s řadou dobíjecích stanic pro elektromobily, tepelnými čerpadly a také s aktuálně největší střešní fotovoltaickou

Foto Crest Communications Ostrava s.r.o

elektrárnou v Česku o konečném výkonu 5 MWp, která je umístěna na jinak obtížně využitelných střechách výrobních budov kampusu.

V Urbanity Campus Tachov se také uplatňují nová pravidla pro hospodaření s tepelnou energií v rámci využití odpaního tepla z výrobních technologií napojených na akumulaci tepla v rekuperačních výměnících. Pokročilá je i práce s vodou – ať už dešťovou, odpadní či pitnou dodávanou z vlastních vrtů. Pro řízení jednotlivých technologií je postupně rozšiřován systém chytrého energetického managementu založený na online optimalizaci energetických toků.

Urbanity klade důraz také na spolupráci s obcemi a místními komunitami, kampus v Tachově se proto stal vůbec prvním průmyslovým areálem v České republice, který získal mezinárodní ocenění BREEAM Communities. Více než tříletý proces této certifikace dokončil s nejvyšším hodnocením v celém CEE regionu. V rámci letošního 25. ročníku prestižní

Foto Crest Communications Ostrava s.r.o

soutěže „Best of Realty – Nejlepší z realit“ navíc zvítězil v kategorii Průmyslové a logistické areály. Skupina Urbanity v současnosti působí mimo Tachova i v několika dalších regionech České republiky, kde svou činnost zaměřuje na zvýšení pozitivního vlivu svých výrobních kampusů na celé okolí, jejich zaměstnance a místní komunity.

URBANITY je nemovitostní skupina zaměřující se na prémiové komerční nemovitosti. Jejím cílem je budování průmyslových kampusů nové generace, kde přidanou hodnotu tvoří prostředí výrazně orientované na potřeby a komfort jejich nájemců. Koncept projektů od Urbanity vychází vstříc individuálním nárokům moderních zaměstnavatelů, a především jejich zaměstnanců, stejně jako požadavkům na ekologickou a energetickou udržitelnost vlastního provozu. Svým komplexním urbanistickým řešením jsou realizace skupiny Urbanity, jež je součástí investiční skupiny M.L.Moran založené roku 1996, na českém trhu ojedinělé a představují budoucnost kultivace průmyslových areálů a brownfieldů pro 21. století.

Foto Crest Communications Ostrava s.r.o

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

1 thought on “Největší střešní elektrárna, následuje velkokapacitní bateriové uložiště. Ekologická energie pokryje až 40% spotřeby výrobního areálu v Tachově

Comments are closed.

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading