» Domů » Letecká doprava » Jihomoravský kraj má tři zájemce o lety Brno – Mnichov

Jihomoravský kraj má tři zájemce o lety Brno – Mnichov

Z Brna do Mnichova možná brzo opět poletí cestující z Brna. Kraji se ve výběrovém řízení ozvali 3 zájemci, ale kteří mají výhrady k provozu spojení ve veřejném zájmu.

Firmy, které projevily zájem, v příštích dnech představí zástupcům kraje své nabídky. „Budeme s nimi jednat, uvidíme, zda pro nás jejich představy budou přijatelné,“ uvedl hejtman.

Kraj na provoz linky do Mnichova hodlá společně s Brnem přispět dva miliony a dvě stě tisíc eur za rok.
Lety do Mnichova skončily po krachu BMI Regional, od té doby kraj shání nového provozovatele pravidelného spojení.

Velká letiště

Podle ekonoma Petra Pelce ze společnosti Cyrrus má Brno nevýhodu v tom, že leží blízko Vídně i Bratislavy, kde jsou velká letiště. „Zavedení nové linky je sice plus pro Brno, ale bojím se, že nebude příliš vytížená a existuje tam riziko, že ji po roce zase zruší,“ podotkl sdělil Deníku.
Z Brna nyní létají tři pravidelné linky, a to do Londýna, italského Bergama a Berlína. „Hlavně o lety do Londýna je velký zájem. Linku využívají lidé při cestách za poznáním, za studiem a v hojné míře také podnikatelé,“ uvedl mluvčí letiště Jakub Splavec. Linka do Berlína skončí v březnu, podle dopravce kvůli malému zájmu cestujících. V úvahu dle některých diskutujících by proto přicházelo spojení i do jiných města z Brna, jak pouze v hledaném spojení do Mnichova, třeba Frankfurtu, nebo Paříže či Madridu by bylo lepší spojení si myslí pán Jaroslav.

V úvaze kraje přitom bylo už i samotné založení vlastní letecké společnosti, která by měla rozlétat spojení do 10 destinací v rámci Evropy s 3 letadly, aby se vše podařilo řádně rozlétat a nejlépe několikrát týdně.

Admin
Author: Admin


Warning: Undefined variable $copyright in /www/doc/www.transportminutes.eu/www/wp-content/themes/localnews/footer.php on line 58
| Design & develop by AmpleThemes